Wyślij e-mail Dekoracja wnętrz korkiem naturalnym jest doskonałym sposobem wykańczania wnętrz. Korek jest produktem naturalnym, powstałym na bazie kory dębu korkowego. Dąb korkowy występuje w basenie Morza Śródziemnego zarówno w Europie /Portugalia, Hiszpania/ jak i północnej Afryce /Maroko/. Aby przekonać się do korka naturalnego poznajmy jego właściwości:
słaba przewodność cieplna - korek jest idealnym izolatorem termicznym. Jego współczynnik przewodności cieplnej wynosi 0,045W/mK. Dzięki swojej słabej przewodności cieplnej korek jest zawsze ciepły w dotyku.
zdolność pochłaniania drgań - dzięki komórkowej strukturze korek naturalny nie przenosi drgań, lecz je amortyzuje. Materiały korkowe idealnie pochłaniają fale dźwiękowe i wibracje.
nie przyciąga kurzu - na powierzchni korka naturalnego nie gromadzą się ładunki elektryczne, czyli korek się nie elektryzuje. Dlatego nie przyciąga kurzu. Użycie korka ściennego i podłogowego wyklucza alergię.
nieprzepuszczalny dla gazów i cieczy - korek naturalny nie pochłania wilgoci. Nie powstaje na nim pleśń, grzyb i nie gnije. W wielu krajach korek używa się do ochrony przed grzybem domowym. Odgrzybione ściany przesłania się korkiem, gdyż stanowi on nie do pokonania przeszkodę.
elastyczność i ściśliwość - korek jest elastyczny. Daje się łatwo obrabiać. Ściany wyłożone korkiem ściennym amortyzują wszelkie uderzenia, zaś podłogi korkowe idealnie odciążają kręgosłup. Korkiem można wyłożyć powierzchnie np. walca/ kolumny/ lub futryny łukowe.
trwałość korka naturalnego - korek się nie starzeje i mimo upływu lat nie traci swych właściwości, nawet jeśli nie jest specjalnie impregnowany. Korek ma wszechstronne zastosowanie przy produkcji win oraz w motoryzacji.