Kiedy dochodzi do leczenia kanałowego lub kiedy jest ono konieczne? Ząb zbudowany jest z twardych tkanek, zebiny i szkliwa - otaczają one miazgę zęba w sład której wchodzą między innymi nerwy i naczynia krwionośne. Leczenie kanałowe dotyczy chorób właśnie miazgi zęba. Kiedy próchnica sięga tak głęboko że dochodzi w pobliże tejże miazgi może dojść do zapalenia miazgi,objawia sie to często silnym pulsującym lub ciągłym bólem zęba.
Celem leczenia przewodowego jest:
Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb nie daje objawów bólowych i jest dalej wykorzystywany do fizjologicznych funkcji żucia. Trzeba jednak pamietać,że ząb martwy jest bardziej kruchy i podatny na przebarwienia niż ząb zdrowy i żywy. Dokłade wyleczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych pozwala na długoletnie korzystanie z takiego zęba bez komplikacji - dlatego tak bardzo ważna jest precyzja i dokładność leczenia kanałowego.
Stosując najnowsze zdobycze techniki w stomatologii możemy eliminować te zagrożenia i zbiżać się do perfekcji w leczeniu endodontycznym. W naszym gabinecie opracowaliśmy system pełnej diagnostyki i kontroli leczenia. W celu bardzo dokładnej analizy ilości kanałów oraz ich przebiegu stosujemy:
Aby jak najdokładniej opracować i oczyścić kanały korzeniowe stosujemy specjalny mikrosilnik endodontyczny wyposażony w system pomiaru długości kanału korzeniowego - wiąże się to z bepieczeństwem i dokładnością pracy. Wypełnienie kanałów musi być szczelne i dokładne - stosując urządzenie do wtłaczania ciepłej gutaperki osiągamy niezawodną jakość wypełnienia kanałów korzeniowych!!!