INNOMED® od lat promuje najnowsze metody fizykoterapii. Zabiegi wizualnego odmłodzania skóry, jak peeling chemiczny, mikrodermabrazja, RF lub zastrzyki z kwasu czy botoks - dają szybki, ale jedynie powierzchowny i krótkotrwały efekt i wiążą się z ingerencją w strukturę skóry. Niektóre z nich mają również działania uboczne.
Zimna plazma generowana w głowicy urządzenia New Age Plasma, złożona jest z silnie zjonizowanych cząsteczek tlenu, które w sposób nieinwazyjny przenikają wgłąb skóry. Stymuluje to wzrost nowych, zdrowszych komórek. Skóra młodnieje od wewnątrz, jest gładsza, jędrniejsza, z mniejszą ilością zmarszczek. Każdy zabieg poprzedza stymulacja podczerwienią + stymulacja mięśni twarzy, a kończy masaż twarzy z zastosowaniem kosmetyków naturalnych BIODERMA. Zabieg trwa 45 - 60 minut. Koszty wahają się od 60 -85 zł za 1 zabieg. Seria 10 -12 zabiegów daje widoczną poprawę jakości skóry na kilka miesięcy!
WIBROTERAPIA
To coraz powszechniej stosowana metoda odchudzania i odtłuszczania ciała w zdrowy sposób. Potwierdzona naukowo*, stosowana w rehabilitacji i treningu fitness, metoda wibroterapii ciała angażuje w czasie ćwiczenia prawie 100% włókien mięśniowych. Jedna sekunda wibracji wyzwala 30-50 skurczów mięśni. Nie zdążysz się spocić a Twoje mięśnie wykonają pracę równą długiemu treningowi na siłowni. Wibroterapię stosują kosmonauci, aby mimo pobytu w stanie nieważkości zachować sprawność mięśni, kości, krążenia krwi, oddechu, koordynację ruchów.
Tylko 10 minut ćwiczeń 3 x w tygodniu !
TENS - (z ang.Transcutaneous Electrical Nervous Stimulation) metoda przezskórnej, elektrycznej stymulacji nerwów - jest znana od ponad 30 lat i szeroko stosowana na świecie. W jej wykorzystaniu przodują: Niemcy, Anglia, Francja, Szwecja, Dania, USA, Japonia, Izrael, Rosja. Prowadzi się tam najwięcej badań nad wykorzystaniem TENS w leczeniu zaburzeń funkcji mięśni i nerwów.
TENS stymuluje układ nerwowy, który przenosi informacje regulujące pracę organizmu. Docierają one do mózgu drogami wstępującymi. Drogami zstępującymi, mózg wysyła polecenia do wszystkich narządów, tkanek i komórek. Jeżeli wskutek urazu, ucisku, zwyrodnienia, zrostów pooperacyjnych, chorób nerwów, nerwy nie przewodzą prawidłowo bodźców, to mózg, albo nie otrzymuje bieżącej informacji o tym co dzieje się z organizmem albo też, nie może przesłać odpowiedniego polecenia. Prowadzi to do rozwoju zaburzeń w pracy efektorów, czyli mięśni, gruczołów dokrewnych, narządów wewnętrznych, tkanek. Wszystkie są przecież unerwione.
Na przykład zwyrodnienie kręgów szyjnych, może powodować ucisk na nerwy rdzeniowe lub korzenie nerwowe i pogorszenie np. funkcji ręki, szumy w uszach, niedokrwienie mózgu - zależnie od tego, które nerwy są uciskane. Przezskórna stymulacja nerwów, powoduje u większości osób poprawę funkcji nerwów (i efektorów), czyli wpływa pozytywnie (leczniczo) na pierwotną przyczynę zaburzeń. Te fakty, stwarzają szerokie pole do wykorzystania TENS w leczeniu wielu chorób. Uniwersalność zastosowań nie wynika z tego, że TENS jest dobry na wszystko ale z tego, że wszystko jest unerwione a TENS (prawidłowo stosowany) poprawia funkcje nerwów, co w sposób pośredni lub bezpośredni umożliwia poprawę zdrowia.
Elektrostymulacja, to jedna z metod fizykoterapii. TENS jest odmianą elektrostymulacji, wykorzystującą prądy impulsowe o niskiej częstotliwości (przedział 1-150 Hz), zbliżonej do częstotliwości prądów fizjologicznych. Każdy rodzaj unerwienia reaguje na inną częstotliwość.
Np.: unerwienie naczynioruchowe na częstotliwość 1,5-5 Hz.; Unerwienie mięśni wolnokurczliwych - na częstotliwość 15-25 Hz, szybkokurczliwych na 30-100 Hz (zależnie od typu). Unerwienie autonomiczne - na częstotliwość 8-15 Hz itd. (1 Hz = 1 impuls/sek).
TENS, zależnie od dobranych parametrów, uruchamia nstp. mechanizmy fizjologiczne:
Osłabia czucie bólu, zmniejszając ilość sygnałów wysyłanych przez nerwy bólowe do kory mózgowej. Współczesne badania postulują istnienie tzw. hamowania presynaptycznego (synapsa to połączenie nerwów). Wykazano, że stymulacja nerwów czuciowych w miejscu bólu, ogranicza ilość bodźców bólowych docierających do świadomości i osłabia dolegliwość bólu, ponieważ nerwy czuciowe są grubsze i przewodzą sygnały szybciej niż nerwy bólowe. Mózg, odbierając bodźce czuciowe, angażuje się najpierw w silniejszy bodziec. Intuicyjnie korzystamy z tej zasady, masując silnie miejsce bólu. Trudno jednak masować się bez przerwy. Stymulator nas w tym wyręczy.
Parametry stymulacyjne (częstotliwość, czas impulsu, modulacja, czas zabiegu) mają wpływ na poszczególne typy unerwienia i odpowiednie reakcje efektorów. W terapii blóu, specjalnie ukształtowane impulsy, powodują wzmożone uwalnianie do krwiobiegu endorfin - produkowanych przez organizm neurohormonów o działaniu podobnym do morfiny. Endorfiny, łagodzą na wiele godzin czucie bólu i stymulują chore tkanki do regeneracji. To właśnie endorfiny, wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia, kiedy jesteśmy wypoczęci, zrelaksowani, szczęśliwi. Sygnałem do ich uwalniania, jest spadek częstotliwości fal mózgowych do poziomu 4-10 Hz. Stymulacją TENS o częstotliwości 4-10 Hz, możemy uruchomić ten proces.
Stymulacja z częstotliwością 1,5-5 Hz, powoduje relaksację mięśniówki naczyń krwionośnych. Dowiódł tego w swoich badaniach prof. Birger Kadaa (1988) z Norwegii. Stymulacja o tych parametrach, poprawia ukrwienie w miejscu otoczonym elektrodami. Prawidłowe ukrwienie, jest warunkiem dobrego funkcjonowania tkanek. Doskonale sprawdza się ta metoda w leczeniu ran, obrzęków, zespołu Raynaud, owrzodzeń skóry, trądu. Stymulację naczynioruchową stosuje się również w sporcie wyczynowym w formie rozgrzewki - rozszerzenia naczyń krwionośnych bez wysiłku i spalania energii. Z kolei stymulacja mięśni z częstotliwością 10 Hz, uruchamia tzw. pompę mięśniową, pobudzając krążenie obwodowe np. w kończynach dolnych. Pomaga to pacjentom z niewydolnością krążeniową (chromanie przestankowe, objawy ch. Burgera) lub np. sportowcom w skróceniu czasu regeneracji powysiłkowej.
Organizm ludzki wypełniony jest roztworami soli i płynący przez tkanki prąd TENS o właściwych parametrach, energetyzuje jony, wzmaga ich ruch. Występują tu zjawiska elektroforezy i elektroosmozy. Lepsze przenikanie jonów przez błonę komórki, znacznie przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz usuwanie metabolitów.
Pole elektryczne pomiędzy elektrodami, wywołuje koncentrację protonów i ich ruch (prąd) od anody do katody. Kiedy protony osiągają błonę mitochondrium tworzy się związek H+ATPase i powstaje ATP. Wzrost ilości ATP stymuluje transport aminokwasów i oba te czynniki stymulują tworzenie białek (Cheng, 1982).
To działanie prądów TENS, jest wykorzystywane np. w leczeniu stanów zapalnych w stawach, tkankach miękkich, złamań kości, przyspieszeniu gojenia się ran i blizn, likwidacji obrzęków, zmian neuropatycznych i wielu innych.
TENS umożliwia również poprawę funkcji mięśni Wyślij e-mail
(c) Copyright by INNOMED(r) 2008 . Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie i dalsze publikowanie treści strony w jakiejkolwiek formie bez naszej pisemnej zgody jest zabronione. Stanowi to naruszenie Praw Autorskich i będzie konsekwentnie ścigane przez Prawo. Użyte znaki towarowe są własnością firm-producentów.
Copyrigiht (C) 2008 by Wyślij e-mail