-
Samorząd woj. wielkopolskiego podpisał umowę z CA Consulting SA (grupa Comarch) na budowę kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego umożliwiającego wymianę danych medycznych
-
Według informacji NFZ najstarszy zarejestrowany użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) ma 106 lat, natomiast najmłodsza osoba z założonym kontem w ZIP to kilkunastodniowy noworodek. Z ZIP najliczniej korzystają mieszkańcy Śląska (ponad 142 tys. użytkowników), Mazowsza (108 tys.) i Wielkopolski (94 tys.).
-
Tablet ma być z założenia urządzeniem intuicyjnym w obsłudze, które nie ustępuje funkcjonalnością komputerowi osobistemu. Ta idea spodobała się szpitalowi MSW w Białymstoku. Tablety będą tam nieodzownym elementem obchodów na szpitalnych oddziałach. Dzięki temu lekarza będą mogli wprowadzać zlecenia na bieżąco do systemu, a personel medyczny będzie miał łatwy dostęp do dokumentacji medycznej chorych. Obsługa dokumentacji medycznej na tablecie nie będzie wyłącznością dla szpitali.
-
Lepszy kontakt z pacjentami może stać się sposobem na wyróżnienie się z pośród konkurencji oraz może być metodą na zwiększenie przychodu poprzez zyskanie nowych klientów. Wybierając system dla swojej działalności warto zwrócić uwagę czy oprócz standardowej funkcjonalności tworzenia i przechowywania dokumentacji medycznej oferuje on także dodatkowe elementy, które pomogą placówce w jej rozwoju.
-
Jeżeli jesteś właścicielem przychodni składającej się z kilku oddziałów OptiMED24 to system, który umożliwia pracę w architekturze rozproszonej, ułatwiając dodawanie nowych placówek do sieci. System zapewnia pełny backup danych medycznych wytworzonych w poszczególnych placówkach wykonywany w czasie rzeczywistym i umożliwia udostępnienie pacjentom dokumentacji medycznej wytworzonej w poszczególnych placówkach.
-
Ustawa o informatyzacji służby zdrowia nakłada na placówki medyczne obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta w formie elektronicznej. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać system, który pozwoli sprawnie zarządzać przychodnią?
-
Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy o Systemie Informacji Medycznej z dnia 28 kwietnia 2011 r. placówki służby zdrowia musza prowadzić dokumentacje medyczną wyłącznie w formie elektronicznej już od 1 sierpnia 2014 r. Ustawowy obowiązek dokumentowania procesu leczenia i udzielanych świadczeń zdrowotnych ciąży zarówno na publicznych zakładach służby zdrowia, jak i na prywatnych praktykach lekarskich, pielęgniarskich czy położniczych.
Koniecznym wymogiem prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, jest wcześniejsza informatyzacja placówek służby zdrowia i wdrożenie specjalistycznego oprogramowania.