Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródOgród i otoczenie

"Bal" w artykułach z kategorii Bramy, kraty, ogrodzenia

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie
  • Z jakich materiałów produkowane są balustrady?

    Autor: solmet   |   11 lut 2013, 8:33   |   Dział: Artykuły
    Z jakich materiałów produkowane są balustrady?Barierki na balkon i taras powstają z drewna, stali, szkła, kamienia, cegieł, betonu. Pod tym względem również należy liczyć się z ogólnym stylem, wielkością i kolorystyką budynku oraz jego elementami dekoracyjnymi. W domach drewnianych, zwłaszcza stylizowanych, nie montuje się innych balustrad, niż drewniane. W blokach i kamienicach również nie powinno się przesadzać z eksponowaniem własnej indywidualności. Jeśli już decydujemy się na wymianę starej balustrady, to nowa nie powinna drastycznie odbiegać wyglądem od barierek naszych sąsiadów.
  • Malowanie proszkowe jako doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzeń, barierek

    Autor: solmet   |   3 mar 2012, 18:36   |   Dział: Artykuły
    Malowanie proszkowe jako doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzeń, barierek Poszukujemy trwałych ogrodzeń, barierek balkonowych. Najskuteczniejszym zabezpieczeniem najczęściej stosowanym jest cynkowanie i malowanie proszkowe.
  • Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia

    Autor: solmet   |   3 mar 2012, 17:45   |   Dział: Artykuły
    Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzeniabu Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia/u/b Przepisy prawa nie regulują kwestii związanych z finansowaniem budowy ogrodzenia. Treść art. 154 1 Kodeksu cywilnego pozwala domniemywać, że mury, płoty, miedze, rowy i inne podobne urządzenia znajdujące się na granicy gruntów sąsiadujących służą do wspólnego użytku sąsiadów. Zgodnie z art. 154 2 korzystający z wymienionych obiektów są obowiązani ponosić wspólnie koszty ich utrzymania. Obowiązek ten nie obejmuje jednak kosztów wybudowania nowego urządzenia, czyli między innymi płotu (takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w uchwale z 24 stycznia 2002 r. sygn. III CZP 75/01, OSNC 2002/10/121). Oznacza to, że nie ma podstaw prawnych do obciążania sąsiada kosztami budowy ogrodzenia, jeśli nie jest on zainteresowany jego powstaniem. Ogrodzenie ma zapobiegać naruszaniu prywatnej własności, dlatego koszt jego budowy obciąża tego, czyja własność ma być przez nie chroniona. Właściciel nieruchomości, któremu zależy na wykonaniu ogrodzenia sam będzie musiał sfinansować inwestycję, jeśli nie dojdzie do porozumienia z sąsiadem. Natomiast po wybudowaniu ogrodzenia można będzie domagać się od sąsiada współfinansowania napraw i remontów. Problem pojawi się ponownie, gdy stare ogrodzenie ulegnie całkowitemu zniszczeniu.