Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródOgród i otoczenie

"P?ot" w artykułach z kategorii Bramy, kraty, ogrodzenia

Dodaj zlecenie
  • Automatyka bram - wygoda i bezpieczeństwo na co dzień

    Autor: wysokie_napiecie   |   12 cze 2024, 11:34   |   Dział: Artykuły
    Automatyka bram - wygoda i bezpieczeństwo na co dzieńAutomatyka bram to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom. Dzięki nowoczesnym technologiom, sterowanie bramą garażową czy wjazdową może odbywać się zdalnie, a systemy zabezpieczeń chronią przed nieautoryzowanym dostępem. W poniższym artykule dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą automatyka bram oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.
  • Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed zniszczeniem? Najlepsze sposoby impregnacji

    Autor: KarolinaRoksela   |   20 maj 2021, 8:51   |   Dział: Artykuły
    Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed zniszczeniem? Najlepsze sposoby impregnacji Pod wpływem czasu zniszczeniu mogą ulec nawet najsolidniejsze i wykonane z trwałych materiałów ogrodzenia. Zmienne warunki atmosferyczne w ciągu roku oraz różnorodne czynniki zewnętrzne wpływają zarówno na ich techniczny stan, jak i walory estetyczne. Co zrobić, aby parkany na dłużej pozostały ozdobą posesji? Sprawdź, jak odpowiednio zabezpieczyć i impregnować płoty.
  • Jak wybrać idealne ogrodzenie? Rodzaje płotów

    Autor: KarolinaRoksela   |   11 mar 2021, 14:36   |   Dział: Artykuły
    Jak wybrać idealne ogrodzenie?  Rodzaje płotówOchrona przed intruzami oraz osłona przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów to najważniejsze spośród praktycznych funkcji ogrodzenia. Poza tym wyznacza ono granice posesji i jest jej swego rodzaju wizytówką. Jak więc wybrać płot stylistycznie pasujący do nieruchomości i stylu otoczenia? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania tej trudnej decyzji.
  • Jakie są rodzaje bram garażowych. Którą bramę wybrać?

    Autor: arbeta   |   8 wrz 2015, 14:40   |   Dział: Artykuły
    Jakie są rodzaje bram garażowych. Którą bramę wybrać?Nad bramą warto zastanowić się już na etapie projektowania domu, gdyż jest to nieodzowny element garażu. W ofercie producentów można ich znaleźć wiele rodzajów. Różnią się przede wszystkim budową i sposobem otwierania.
  • O czym należy pamiętać , aby brama służyła nam bez zarzutu

    Autor: solmet   |   28 mar 2012, 12:32   |   Dział: Artykuły
     O czym należy pamiętać , aby brama służyła nam bez zarzutuDeszcze, mróz, śnieg i odwilż czyli zmienne warunki atmosferyczne. To czynniki,które niekorzystnie wpływają na nasza bramę. Już w momencie montażu bramy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.Jedną z podstawowych jest odpowiednio głęboki fundament pod bramę,który powinien znajdować się poniżej poziomu przemarzania gruntu. Nieuwzględnienie tego warunku spowoduje wysadzenia fundamentu i brama straci stabilność oraz swoją geometrię, co uniemożliwi jej swobodne zamykanie i otwieranie.
  • Zalety i wady bram przesuwnych

    Autor: solmet   |   8 mar 2012, 9:03   |   Dział: Artykuły
    Zalety i wady bram przesuwnychBramy przesuwne, ich skrzydło przemieszcza się równolegle do linii ogrodzenia, chowając się za sąsiadującymi z nim przęsłami. W przypadku: -bramy szynowej skrzydło porusza się na rolkach po szynie zamocowanej w podłożu, natomiast -brama samonośna przesuwa się po listwie przymocowanej do ogrodzenia. Bramy przesuwne mogą być otwierane ręcznie. Pełen komfort i wygodę daje natomiast zamontowanie automatyki do bramy. Bramy posiadające napęd można otwierać za pomocą przycisku, klucza magnetycznego czy bezprzewodowego pilota. Ze względu na samoczynny, automatyczny ruch skrzydła napędy posiadają elementy które czynią je bezpiecznymi: -czujniki wyłączające napęd, w przypadku, kiedy przesuwające się skrzydło napotka przeszkodę -sprzęgło przeciążeniowe, zabezpieczające napęd przed uszkodzeniem przy zablokowaniu skrzydła -sygnalizacja świetlna pracy bramy.
  • Jaką bramę wybrać, czyli wady i zalety bramy skrzydłowej.

    Autor: solmet   |   8 mar 2012, 8:35   |   Dział: Artykuły
    Jaką bramę wybrać, czyli wady i zalety bramy skrzydłowej.Bramy stanowią integralną część ogrodzenia o konstrukcji podobnej do konstrukcji przęseł. O ile ogrodzenie jest statyczne, o tyle brama jest częścią ruchomą, Istotne jest, aby była ona funkcjonalna i trwała. Skrzydła bramy muszą być zamocowane bardzo solidnie, aby nie obsuwały się i nie utrudniały zamykanie. Ze względu na sposób otwierania bramy dzielą się na rozwieralne i przesuwne. Skrzydła bramy rozwieralnej zawieszane są na zawiasach, które umożliwiają częściowo regulację ich położenia i zabezpieczają przed możliwością zdjęcia. Bardzo istotne jest właściwe ustawienie skrzydeł w stosunku do siebie. Tylko odpowiednio wypoziomowane umożliwiają swobodne i płynne otwieranie i zamykanie. Bramy rozwieralne wg przepisów budowlanych powinny otwierać się w kierunku posesji. Decydując się na taki rodzaj bramy, konieczne jest zarezerwowanie odpowiedniej ilości miejsca na otwarte skrzydła. Powyższych warunków nie muszą spełniać bramy przesuwne.
  • Malowanie proszkowe jako doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzeń, barierek

    Autor: solmet   |   3 mar 2012, 18:36   |   Dział: Artykuły
    Malowanie proszkowe jako doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzeń, barierek Poszukujemy trwałych ogrodzeń, barierek balkonowych. Najskuteczniejszym zabezpieczeniem najczęściej stosowanym jest cynkowanie i malowanie proszkowe.
  • Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia

    Autor: solmet   |   3 mar 2012, 17:45   |   Dział: Artykuły
    Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzeniabu Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia/u/b Przepisy prawa nie regulują kwestii związanych z finansowaniem budowy ogrodzenia. Treść art. 154 1 Kodeksu cywilnego pozwala domniemywać, że mury, płoty, miedze, rowy i inne podobne urządzenia znajdujące się na granicy gruntów sąsiadujących służą do wspólnego użytku sąsiadów. Zgodnie z art. 154 2 korzystający z wymienionych obiektów są obowiązani ponosić wspólnie koszty ich utrzymania. Obowiązek ten nie obejmuje jednak kosztów wybudowania nowego urządzenia, czyli między innymi płotu (takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w uchwale z 24 stycznia 2002 r. sygn. III CZP 75/01, OSNC 2002/10/121). Oznacza to, że nie ma podstaw prawnych do obciążania sąsiada kosztami budowy ogrodzenia, jeśli nie jest on zainteresowany jego powstaniem. Ogrodzenie ma zapobiegać naruszaniu prywatnej własności, dlatego koszt jego budowy obciąża tego, czyja własność ma być przez nie chroniona. Właściciel nieruchomości, któremu zależy na wykonaniu ogrodzenia sam będzie musiał sfinansować inwestycję, jeśli nie dojdzie do porozumienia z sąsiadem. Natomiast po wybudowaniu ogrodzenia można będzie domagać się od sąsiada współfinansowania napraw i remontów. Problem pojawi się ponownie, gdy stare ogrodzenie ulegnie całkowitemu zniszczeniu.