Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogród

"Jak" w artykułach z kategorii Ogród i otoczenie (strona 7)

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie
 2 3 4 5 6 7 z 7
  • Jaką bramę wybrać, czyli wady i zalety bramy skrzydłowej.

    Autor: solmet   |   8 mar 2012, 8:35   |   Dział: Artykuły
    Jaką bramę wybrać, czyli wady i zalety bramy skrzydłowej.Bramy stanowią integralną część ogrodzenia o konstrukcji podobnej do konstrukcji przęseł. O ile ogrodzenie jest statyczne, o tyle brama jest częścią ruchomą, Istotne jest, aby była ona funkcjonalna i trwała. Skrzydła bramy muszą być zamocowane bardzo solidnie, aby nie obsuwały się i nie utrudniały zamykanie. Ze względu na sposób otwierania bramy dzielą się na rozwieralne i przesuwne. Skrzydła bramy rozwieralnej zawieszane są na zawiasach, które umożliwiają częściowo regulację ich położenia i zabezpieczają przed możliwością zdjęcia. Bardzo istotne jest właściwe ustawienie skrzydeł w stosunku do siebie. Tylko odpowiednio wypoziomowane umożliwiają swobodne i płynne otwieranie i zamykanie. Bramy rozwieralne wg przepisów budowlanych powinny otwierać się w kierunku posesji. Decydując się na taki rodzaj bramy, konieczne jest zarezerwowanie odpowiedniej ilości miejsca na otwarte skrzydła. Powyższych warunków nie muszą spełniać bramy przesuwne.
  • Jak założyć trawnik ?

    Autor: plant-project   |   5 mar 2012, 21:10   |   Dział: Artykuły
    Jak założyć trawnik ? Z tym pytaniem boryka się wielu właścicieli posesji oraz ogrodników amatorów, widząc bajecznie wyglądający trawnik sąsiada. Nasz zielony zakątek może być miejscem odpoczynku po trudach codziennej pracy, a jednocześnie prawdziwą ozdobą ogrodu, gdyż soczyście zielona trawa na pewno pomoże Nam się zrelaksować. Jednakże taki bajecznie wyglądający ''dywanik'' wiąże się z dużym nakładem pracy, jak również wiedzy i umiejętności. Dlatego poniżej znajdą Państwo kilka cennych rad jak zrobić to samemu.
  • Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia

    Autor: solmet   |   3 mar 2012, 17:45   |   Dział: Artykuły
    Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzeniabu Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia/u/b Przepisy prawa nie regulują kwestii związanych z finansowaniem budowy ogrodzenia. Treść art. 154 1 Kodeksu cywilnego pozwala domniemywać, że mury, płoty, miedze, rowy i inne podobne urządzenia znajdujące się na granicy gruntów sąsiadujących służą do wspólnego użytku sąsiadów. Zgodnie z art. 154 2 korzystający z wymienionych obiektów są obowiązani ponosić wspólnie koszty ich utrzymania. Obowiązek ten nie obejmuje jednak kosztów wybudowania nowego urządzenia, czyli między innymi płotu (takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w uchwale z 24 stycznia 2002 r. sygn. III CZP 75/01, OSNC 2002/10/121). Oznacza to, że nie ma podstaw prawnych do obciążania sąsiada kosztami budowy ogrodzenia, jeśli nie jest on zainteresowany jego powstaniem. Ogrodzenie ma zapobiegać naruszaniu prywatnej własności, dlatego koszt jego budowy obciąża tego, czyja własność ma być przez nie chroniona. Właściciel nieruchomości, któremu zależy na wykonaniu ogrodzenia sam będzie musiał sfinansować inwestycję, jeśli nie dojdzie do porozumienia z sąsiadem. Natomiast po wybudowaniu ogrodzenia można będzie domagać się od sąsiada współfinansowania napraw i remontów. Problem pojawi się ponownie, gdy stare ogrodzenie ulegnie całkowitemu zniszczeniu.
 2 3 4 5 6 7 z 7