Odgrywa bardzo ważną rolę. Kupując samochód, warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry, takie jak ilość koni mechanicznych czy rodzaj używanego paliwa. Wielu z nas przy zakupie zwraca uwagę na markę i kolor pojazdu. Inne skupiają się na roku produkcji. Każdy z tych czynników jest bardzo ważny. Z drugiej strony, jeśli szukamy auta od lat, warto przyjrzeć się mu pod każdym kątem i przeczytać, co mają do powiedzenia użytkownicy. Ciało to jeden z elementów, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.
Pasjonaci mechaniki z pewnością wiedzą, czym jest ciało i co wybrać, aby pełnić odpowiednią funkcję. Większość z nich wie, jaka jest różnica między hatchbackiem a sedanem. Z drugiej strony, przy coraz większej liczbie nowych samochodów pojawiających się na rynku, trudno jest dokonać precyzyjnej kategoryzacji według ogólnie przyjętych standardów.
Nadwozie to jeden z głównych elementów samochodu. Czy zwracamy na nie uwagę przy zakupie? Gwarantowane! Nawet siebie nie znamy. Rodzaj nadwozia wpływa nie tylko na estetykę pojazdu, ale także na koszty jego ubezpieczenia. Konstrukcja nośna ma ogromne znaczenie i wpływa na sztywność karoserii, a sposób montażu pozostałych elementów wpływa na dynamikę jazdy. Nadwozie można przymocować do samochodu na wiele sposobów.
Nadwozie jednobryłowe jest najbardziej popularne oraz stosowane w pickupach. Ma tę cechę, że komora silnika i bagażnik nie mają z nią kontaktu. Nadwozie dwubryłowe ma wyraźnie zintegrowane przedziały pasażerski i bagażowy oraz komorę silnika z przodu. Klasyczny potrójny korpus uważany jest za najstarszy i najbardziej sprawdzony. Wybierając typ sylwetki, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Na pewno zastanawiasz się, dokąd pojedziemy. Niezwykle ważne jest, abyśmy jeździli po dobrej jakości drogach. Nie zaleca się używania samochodu ze sztywnym nadwoziem do jazdy po drogach piaszczystych i wiejskich. Rodzaj organizacji z pewnością wpływa również na wysokość ubezpieczenia od odpowiedzialności.