Każda kobieta lubi kiedy jej skóra jest miękka, gładka i pozbawiona zbędnego owłosienia. Wiele mężczyzn również korzysta z usług salonów i depiluje pewne części ciała. Ważne jest abyśmy z głową dobierali odpowiednią metodę depilacji do danej części ciała bądź skorzystali z usług profesjonalistów zajmujących się tym na co dzień w gabinetach kosmetycznych.
Rodzaje i metody depilacji:
Maszynka do golenia to najczęściej wybierana metoda depilacji wybierana przez kobiety i mężczyzn. Zabieg trwa niedużo czasu, jednak efekt jest krótkotrwały.
Plastry z woskiem to sposób depilacji, podczas którego trzeba dobrać odpowiedni kształt i rozmiar plastra, przykleić go na daną część ciała, rozgrzać go oraz oderwać szybkim ruchem. Nie jest to metoda przeznaczona dla osób z wrażliwą skórą, gdyż mogą powstać podrażnienia, jednak efekt utrzymuje się nawet do miesiąca.
Wosk na ciepło to metoda depilacji wykonywana głównie w gabinetach kosmetycznych. Efekt zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg, jednak włoski będą odrastały słabsze i przerzedzone. Zabieg trzeba powtarzać co 4 tygodnie, jednak można go wykonać również w zaciszu własnego domu.
Depilator to urządzenie wielokrotnego użytku, które usuwa włosy razem z cebulkami. Efekt utrzymuje się do miesiąca, a włoski są coraz słabsze. Na rynku występuje bardzo dużo producentów oferujących depilatory z różnymi funkcjonalnościami (np. wodoodporność, różne nakładki na różne partie ciała).
Kremy lub pianki to zabieg, podczas którego nałożony na skórę krem bądź pianka działa na widoczną część włosa. Ta metoda jest bezbolesna i świetnie nada się dla osób wrażliwych bądź na wrażliwsze partie ciała.
Depilator laserowy to coraz bardziej popularny sposób depilacji. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje taki zabieg, jednak na rynku również pojawiło się parę modeli depilatorów laserowych, które mają sporą rzesze fanów. Zabieg wykonywany jest za pomoc lasera, który swoją wiązką wnika w skórę powodując zniszczenie cebulki włosa wraz z jego korzeniem. Musi być on powtarzany co 4-8 tygodni aż do momentu oczekiwanego efektu.