Peeling ma na celu usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń oraz pobudzić skórę do wytwarzania nowych komórek i lepszego wchłonięcia balsamów i kremów. Odblokowuje również pory, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zaskórników. Dzięki regularnemu peelingowi skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, lepiej i ukrwiona.
Peeling ziarnisty to najczęściej spotykany peeling, który również jest dostępny do zakupu w drogeriach i supermarketach. Materiałem ścieralnym często są produkty materialne, np. nasiona owoców, sól z Morza Martwego bądź cukier trzcinowy. Peelingi ziarniste najlepiej sprawdzają się przy cerze tłustej bądź normalnej. Nie są one polecane do skóry wrażliwej, gdyż mogą powodować podrażnienie skóry.
Peeling kawitacyjny to peeling, który usuwa z naskórka martwe komórki, dzięki czemu dokładnie czyści skórę i hamuje rozwój bakterii. Wibracje dotleniają i pobudzają odbudowę skóry. Eliminuje wągry, poprawia gospodarkę wodną i relaksuje. Przeznaczony do każdego rodzaju cery, jednak zalecany jest dla osób borykających się z trądzikiem oraz zaskórnikami. Świetnie wpływa na cerę tłustą i mieszaną zmniejszając ilość wydzielanego sebum oraz ograniczając "świecenie się" twarzy. Skórze przesuszonej dodaje blasku, redukuje drobne zmarszczki oraz pomaga przy przebarwieniach.
Peeling enzymatyczny to rodzaj peelingów, który nie zawiera drobinek ścierających, dzięki czemu osoby ze skórą wrażliwą i suchą mogą go używać bez większych obaw. Nie powodują one podrażnień. Często peelingi te mają formułkę wodnistą, którą nakłada się na ręce i rozsmarowuje się na skórze, masując ją przez 3 min. Przy peelingu enzymatycznym ważna jest wilgoć, która jest niezbędna do działania enzymów. Po tym czasie spłukuje się go ciepłą wodą. Peeling ten pozostawia skórę miękką, gładką i delikatną.
Peeling migdałowy wykonywany kwasem migdałowym łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie podrażnia. Jest on delikatny, ale działa rozjaśniająco na skórę. Seria sześciu zabiegów w odstępie tygodnia rozjaśni skórę, sprawi obkurczenie porów i zmniejszenie łojotoku. Słońce źle oddziałuje na kwas migdałowy, dlatego nie zaleca się wychodzenie na słońce przez kolejne parę tygodni.
Mikrodermabrazja to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry przez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Przeznaczony do cery z niedoskonałościami (np. zaskórniki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia czy zmarszczki). Zabieg mikrodermabrazji najczęściej spotykany jest u dermatologów, jednak coraz częściej można go zrobić również w salonach kosmetycznych. Trwa on ok. 30 min. i musi być powtarzany co 2 tygodnie dla lepszego i widocznego efektu. W Internecie dostępne są zestawy do wykonywania mikrodermabrazji, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo pieniędzy.