Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Godne życie - za ile

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Godne życie - za ile

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kupiec 10 sty 2011, 14:35
    Informacje podawane w mediach coraz bardziej oderwane są od rzeczywistości. Wynika z nich, że albo Polacy zarabiają tysiące albo żyją na granicy ubóstwa.

    I tak się zastanawiam jaka jest według was pensja czy dochód na rękę na jedną osobę w rodzinie, aby można mówić o "GODNYM życiu". Nie definiuję co to znaczy, bo każdy ma swoje kryteria. Albo jak definiujecie godne życie. Dla mnie byłoby to 3-5 tys. zł bez zobowiązań.

    Cytuj
  • Mundek24 10 sty 2011, 15:17
    Godne życie jest wtedy, kiedy stać ciebie na przyjemności - wyjazd na wakacje letnie i zimowe, dobrze się ubrać, zjeść, pójść do teatru, kina kupić sobie fajny sprzęt itp.
    5 tys. obawiam się że przy takich wymaganiach mogłoby być mało.
    Cytuj
  • Tirowiec 10 sty 2011, 17:47
    Godne życie? Może wyjazd po bali na Bali?
    Każdy ma tam swoje warunki życiowe, dla jednego 5 tysięcy to majątek dla innego marzenie to 20 tysięcy.
    Najniższą krajową ma coś koło 900 tys. pracujących. Dla nich 2-3 to już dużo.
    Dla kierowcy jest to mniej niż standard, a w transporcie międzynarodowym to na takie pensje nawet nie spoglądają.
    Cytuj
  • Firmowiec 10 sty 2011, 20:45
    Pracownicy mają bóg jeden wie jakie mniemanie oso sobie. Ciągle im mało i chcieli by więcej niż mają, Tylko robić im się nie chce.
    A zakład pracy jeszcze z komuny odziedziczył wszelkie świadczenia, urlopy, dodatki. Normalnie zrobiono z przedsiębiorców jakąś opiekę socjalną. Państwo powinno się tym zajmować a nie firma.
    A z ZUSem jak jest - pracownik na chorobowym a firma płaci. Dopiero potem po 33 dniach jaśnie łaskawy Zakład przejmuje na siebie obowiązek.
    Cytuj
  • Szaraczek 10 sty 2011, 23:56
    Jakbym miała 3 tys. zł to bym wiedziała że żyję. Już nie jestem aż tak zachłanna. 3 ty. zł wystarczyłoby na jakiś wyjazd, więcej relaksu. Człowiek w pewnym wieku chciałby zobaczyć trochę świata, a nie tylko praca i praca.
    Cytuj
  • Mom07 11 sty 2011, 0:26
    Godne życie przy 4 osobowej rodzinie. 10 tys. zł to nie jest aż taki rarytas chociaż są rodziny co mają 2 tys. zł i mniej na przeżycie a nie na godne życie.

    W UK publiczna telewizja w 2008 roku przeprowadziła sondaż z którego wynika, że para z dwójką dzieci, aby żyć na godnym poziomie powinna wydawać 370 funtów tygodniowo, a para emerytów 210 funtów, nie wliczając kosztów zakwaterowania i opieki nad dzieckiem.
    Raport został sporządzony przez organizację charytatywną Joseph Rowntree Foundation (JRF). Zbieranie danych zajęło dwa lata.
    Jak na warunki brytyjskie nie są to jakieś wielkie kwoty.
    Cytuj
  • MustafaB 11 sty 2011, 6:52
    Godne życie to takie, że nie musisz się martwić o nic.

    3 do 5 tys. zł na rękę na jedną osobę to wystarczająca kwota przynajmniej na razie. Jeśli rząd zgotuje nam kolejne podwyżki, to 5 ty zł będzie za niedługo wynosiła płaca minimalna.
    Cytuj
  • FabianM 11 sty 2011, 9:10
    Godne życie to życie bez problemów.
    Możliwość wyjazdu na wakacje dwa razy do roku, utrzymanie auta i mieszkania. Do tego rozrywka, ubrania i inne rzeczy.
    Nawet za średnią krajową trudno utrzymać taki standard. Może za dwie to już bardziej.
    Jak dla mnie 7-8 netto na dwie osoby to całkiem nieźle.
    Cytuj
  • AutoRun 11 sty 2011, 9:35
    Możliwość balowania to jest godne życie wielki uśmiech
    Wiesz że żyjesz, cieszysz się tym co masz. A będzie później to będzie. Jak coś ma się stać to się stanie.
    Cytuj
  • Manko 11 sty 2011, 11:35
    Nie za ile tylko gdzie.

    Ja mogę za free pracować jako kierownik hotelu na egzotycznej plaży. Nie muszę za to dostawać ani dolarów ani euro. I to byłoby dla mnie godne życie. I tak aż do ostatnich dni.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum