Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Czy piratów powinno odcinać się od sieci?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy piratów powinno odcinać się od sieci?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Scann 13 lut 2011, 10:02
    Bo ta nagonka zaczęła się od odważnego ruchu Francji, który zdecydował się na odcinanie. Tylko później się okazało, że urzędnicy z kancelarii sami rozprowadzali coś tam nielegalnego.
    Cytuj
  • X360 13 lut 2011, 10:35
    Piractwo dotyczy też wielu innych dziedzin jak przerabianie konsol, kradzież sygnału TV, przedruki itp. Może od razu najlepiej wszystkich zamknąć i będzie spokój?
    Cytuj
  • Pifko4YOU 13 lut 2011, 10:58
    A co z tymi co nas okradają w formie audiotele czy wyłudzania haseł do konta bankowych. Przecież oni gdzie te pieniądze muszą przelać. A rachunku w banku nie założą od tak sobie.
    Cytuj
  • FreeKo 13 lut 2011, 13:42
    Przelewają i wypłacają. Jednak przelew zagraniczny może iść jakiś czas. i w tym czasie bank w Polsce ma szansę skontaktowac się z bankiem zagranicznym z prośbą o blokadę.
    Cytuj
  • ekonomista 13 lut 2011, 16:13
    X360 napisał:Piractwo dotyczy też wielu innych dziedzin jak przerabianie konsol, kradzież sygnału TV, przedruki itp. Może od razu najlepiej wszystkich zamknąć i będzie spokój?
    Ja pamiętam spór (z resztą dalej się toczy) między spółką Repropol a Instytutem Monitoringu Mediów i firmą PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Chodzi tam o tzw. płatny przegląda prasy. Repropol reprezentujący wydawców gazet i czasopism zarzuca tym dwóm spółkom, że bez licencji korzystają z cudzej własności. Z kole te dwie firmy twierdzą, że takiej zgody czy licencji nie muszą mieć.
    A jeśli te firmy przegrają to czy można uznać, ze ich klienci brali udział w łamaniu prawa autorskiego? Ja na to nie jestem wstanie odpowiedzieć.
    Cytuj
  • CoolerFan 13 lut 2011, 19:08
    Wysokie piractwo u nas to wynik podejścia do sprawy. Każdy kto 20 lat temu miał Commodore, Amigę 500 czy Atari kupował gry w specjalnie zorganizowanych punktach sprzedaży. Szło się tam z własną dyskietką przeglądało katalog gier i płaciliśmy za nagranie gry. Ci co nagrywali oczywiście nie płacili za to. Czy ktoś wyobraża sobie taki punkt dzisiaj?
    Cytuj
  • DjBram 13 lut 2011, 19:54
    Mój brat miał Commodore 64 płacz z zieloną diodą (z reguły była czerwona). Do tego kartridże i stacja dysków. Jaki to był podobno szpan mieć coś takiego w domu. Do dzisiaj na pamiątkę zostawił sobie dyskietki takie duże czarne. Z jednej strony wycinało się kawałek dyskietki, aby zrobić z niej nośnik do dwustronnego zapisu. Ale widziałem żadnej oryginalnej gry, no może jedną na taśmie.

    Dzisiaj kilkatysięcy czy kilkadziesiąt tysięcy dyskietek mieści mi się na pendrivie.
    Cytuj
  • KrisKross 13 lut 2011, 20:44
    Pod pozorem walki z piratami politycy chcą kontrolować sieć. Będziemy mieli drugie Chiny te "demokratyczne".
    Politycy kręcą lody i nie chcą aby ktoś się o tym dowiedział.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum