FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

OEM czy Box

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • migika 9 sie 2010, 11:13
    Witam. Zastanawiam się nad zmianą systemu operacyjnego. W związku z tym mam pytanie. Jaka jest różnica między wersją OEM, a Box ? Którą z wersji warto kupić ?
    Cytuj
  • just_jack 9 sie 2010, 14:33
    Różnica między nimi jest przed wszystkim w cenie.
    Cytuj
  • gacek22 9 sie 2010, 18:02
    Box ma znacznie ładniejsze pudełko wielki uśmiech
    Cytuj
  • decybel 9 sie 2010, 19:10
    W wersji OEM dostajesz licencję na jeden komputer. Licencja jest przyporządkowana do komputera, na którym zainstalowany został dany system operacyjny !
    W wersji BOX dostajesz licencję na wiele komputerów . Przy zmianie komputera licencja nie traci ważności.
    Cytuj
  • masztalesz 9 sie 2010, 20:35
    Wersję Box będziesz mogła odsprzedać. Natomiast wersja OEM jest tylko i wyłącznie dla ciebie !
    Cytuj
  • gongu 9 sie 2010, 21:45
    Z tego co wiem to z wersją OEM mogą być pewnego rodzaju problemy. Jeśli będziesz chciała zmienić np płytę główną w swoim komputerze to będziesz musiała dzwonić do Microsoftu, żeby przerejestrowali twój klucz.
    Cytuj
  • farko 10 sie 2010, 0:57
    Windows to Windows. Chyba lepiej jest kupić tańszą wersję wielki uśmiech
    Cytuj
  • decybel 10 sie 2010, 1:28
    Przy zakupie Boxa dostaniesz wersję 64 i 32 bitową systemu. Jeśli zdecydujesz się na OEM będziesz musiała się zdecydować na jedną z nich. Doradzam zakup BoXa !
    Cytuj
  • migika 10 sie 2010, 7:08
    gongu napisał:Z tego co wiem to z wersją OEM mogą być pewnego rodzaju problemy. Jeśli będziesz chciała zmienić np płytę główną w swoim komputerze to będziesz musiała dzwonić do Microsoftu, żeby przerejestrowali twój klucz.
    Czy za takie przerejestrowanie trzeba coś zapłacić ? Czy będę musiała to zrobić tylko przy wymianie płyty głównej ? Jak to wygląda przy wymianie dysku twardego albo karty graficznej ?
    Cytuj
  • gongu 10 sie 2010, 8:28
    Aktywacja klucza po wymianie podzespołów jest bezpłatna. Tyle tylko, że tracisz czas słuchając różnych melodyjek na infolinii wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Następna: Klient FTP