Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Strona o wyzysku pracowników

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Strona o wyzysku pracowników

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Cenzorek 20 sie 2011, 11:51
    W radio słyszałem, że powstała strona o wyzysku pracowników w polskich firmach. Można zgłaszać anonimowo swoje uwagi odnośnie wyzyskiwaczy. Nie wiem jak to weryfikują i czy weryfikują, ale pomysł może wypalić. Temat o wyzysku znany od lat tylko nikt wcześniej nie stworzył strony o tym.
    Cytuj
  • BookStore4 20 sie 2011, 12:52
    No fajnie a co to za strona? W radio też słyszę wiele rzeczy i co? podaj adres to się zobaczy co w trawie piszczy.
    Cytuj
  • Greed 20 sie 2011, 13:59
    I o 6 rano ABW zrobi najazd na właścicieli, bo okaże się że 90 proc. "uczciwych" zalazło się na stronie.
    Portal zniknie i tyle z tego zostanie.
    Dołączam się, podaj adres witryny.
    Cytuj
  • Cenzorek 20 sie 2011, 15:59
    Z tym mam problem bo nie dosłyszałem adresu strony. Myślałem że ktoś z was ma jakieś namiary. W radio to interesująco "wyglądało" i chciałem zobaczyć jak to wygląda. Szukałem po necie a tam tylko wiadomości o wyzysku o manifestacjach pod Biedronką i takie tam.
    Cytuj
  • Bracho6 20 sie 2011, 17:25
    zapewne chodzi o stronę http://hiperwyzysk.pl/handel

    To inicjatywa NSZZ Solidarność, wiecie związkowców "broniących" wyzyskiwanych pracowników. Jacy oni dobrzy, ale o napychaniu kieszeni związkowych zyskami pochodzącymi z wyzysku to jakoś nie wspomną. łatwo się broni innych samemu na tym nieźle korzystając.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 20 sie 2011, 19:43
    Ale to nie taki zły pomysł i na pewno nie robią go amatorzy. Z resztą jak widzę na dole strony w stopce to projekt jest dofinansowany z funduszy UE. Tylko wpisy wpisami, a życie swoje. Co statystycznego klienta obchodzi wyzysk kasjerki czy ochroniarza jak sami zasuwają po godzinach za przysłowiowe dziękuję?
    Cytuj
  • HoneyMoon 20 sie 2011, 20:13
    taka inicjatywa może coś jednak da. Do tej pory o wyzysku pisano ogólnie lub pisano w komentarzach na wielu stronach. A tu bach, wszystko w jednym miejscu i w dodatku poukładane. Tylko czemu tylko wyzysk w handlu i ochronie?
    Wiele małych firm jest wyzyskiwanych przez ZUS. 850 zł na dzień dobry co miesiąc.
    Cytuj
  • Biznesmenik 20 sie 2011, 21:36
    A kiedy powstanie strona o wyzysku firm? Przez te chore podatki i procedury traci się mnóstwo czasu i pieniędzy, które można by spożytkować na coś innego. Atak biurokracja hamuje wszelkie inicjatywy. ZUS, fiskus to dziane instytucje, one za procesy nie płacą tj płacą ale nie ze swoich pieniędzy.
    Cytuj
  • Neo_PL 20 sie 2011, 22:51
    Wątpię aby to coś dało. Popatrzcie jaki wyzysk panuje w ... prokuraturach.
    Prokuratorzy pracują po godzinach, wyrobili ich ponad 120 tys. roboczogodzin i nie dostali za to żadnych pieniędzy. Skoro w tym kraju wyzyskuje się nawet tych co ścigają przestępstwa to o czym tu w ogóle mowa.
    Inicjatywa ma raczej na zasadzie odbudowanie zaufania do związkowców, którzy dbają wyłącznie o własne interesy.
    Cytuj
  • RORek 21 sie 2011, 0:05
    Ja bym zadał pytanie gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy. Jeśli firma łamie prawa pracownicze to ta instytucja jest właśnie po to, aby wykrywać patologie jak np. zastępowanie umów o pracę umowami cywilnymi. Fakt, że tych inspektorów to za dużo nie ma, więc kary powinny być adekwatne do wykroczeń. Jedna ukarana firma, 10 i setna. Następne zastanowiłyby się czym opłaca im się oszukiwanie.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum