Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Dodatkowe płacenie za leczenie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dodatkowe płacenie za leczenie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Zusowiec 2 sie 2011, 12:53
    Mom07 napisał:A jak to jest ze składkami, jeśli prowadzi się firmę z której opłaca się składkę NFZ i jednocześnie chce się otworzyć punkt przedszkolny. Podobno wtedy nie płaci się składki drugi raz, bo nie ma żadnej podstawy prawnej? Być może to jest sposób na biznes, bo punktów przedszkolnych brakuje.
    Nie płaci drugiej składki. Jeśli ktoś ma firmę i z tej firmy płaci składkę zdrowotną to otwierając punt przedszkolny nie płaci drugiej składki. Nie wiem czy to luka czy tak ma być, ale przepisy nie przewidują płacenia drugi raz.
    Cytuj
  • Mom07 2 sie 2011, 14:58
    a prosiłabym o podanie tych przepisów, które to dokładnie?
    Cytuj
  • TapMadl 2 sie 2011, 17:16
    Nie ma zagrożenia, że szpital będzie przyjmował tylko komercyjnie bo dawno temu by padł. Nawet prywatne lecznice gros pieniędzy czerpią z umów z NFZ. Czasem jednak dochodzi do takich absurdów, że kontrakt wygrywa firma która nie ma zaplecza labolatoryjnego i prace zleca placówce publicznej. Te oczywiście się buntują i nie przyjmują zleceń na wykonanie np. badania krwi.
    Cytuj
  • Pol_Liberty 2 sie 2011, 20:04
    Mom07 napisał:a prosiłabym o podanie tych przepisów, które to dokładnie?
    Według mnie chodzi o przepisy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (art 66 ust 1 pkt 1c) oraz ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych.
    Ta pierwsza ustawa posługuje się definicją osoby prowadzącej działalność gospodarczą na podstawie przepisów tej drugiej ustawy. A ta druga ustawa tj. o systemie ubezpieczeń społecznych w art 82 ust 3 oraz 5 wskazuje, że jeśli osoba uzyskuje przychód z więcej niż jednego źródła płaci składkę osobno z każdego z nich. Tylko na liście działalności gospodarczej nie ma niepublicznego przedszkola. Oznacza to, że taka osoba jest zwolniona z opłacania drugiej składki. Czy to luka? Może tak może nie. To może być również jakaś forma zachęty do otwierania punktu przedszkolnego.
    Cytuj
  • Zusowiec 2 sie 2011, 21:11
    No właśnie to są regulacje prawne. Też bardziej kłaniam się w stronę zachęty niż luki.
    Cytuj
  • konto_usuniete_50428 10 sie 2011, 19:07
    prywatna skuteczna fizykoterapia
    Cytuj
  • konto_usuniete_257495 26 sie 2011, 23:45
    FastLoan napisał:Płacę składkę zdrowotną i ie wiem za co, skoro idąc do lekarza chodzę prywatnie. A ci to sobie liczą po 90 zł za wizytę podczas której popukają, zmierzą ciśnienie, i przez 80 procent czasu piszą coś na komputerze. Dopiero potem zaczynają się wydatki, które oczywiście też pokrywam z własnej kiesy.
    Można inaczej. Ja byłam ostatnio u lekarza ortopedy bo mąż złamał rękę i najpierw na pogotowiu założyli mu szynę i za 10 dni mieli założyć gips. Po tych 10 dniach w rejestracji nie chcieli nas zarejestrować bo nie zapisał się na ten dzień. Poczekalnia pękała w szwach taki tłum ludzi. A panienka w rejestracji mówi nie ma zapisu to nie ma lekarza i kazała przyjść w połowie września. Mąż chciał tą szynę zdjąć i rzucić jej w to okienko. Ja musiałam opanować sytuację i w końcu po 5 godzinach weszliśmy do lekarza. Ale przez te 5 godzin na poczekalni dowiedziałam się od jednej Pani jak można szybko, skutecznie i komfortowo się leczyć przez cały rok u różnych lekarzy specjalistów i bez limitu. Teraz wiem na czym to polega. Słuchałam jej jak bajki, bo ona właśnie parę dni temu podpisała taką umowę na cały rok i jest ostatni raz w kołchozie. Ja też teraz to załatwiam dla męża i siebie. Bo z ta państwową służbą zdrowia to można na cmentarz wyjechać.
    magdolna 11
    Cytuj
  • bohgdan17211 15 wrz 2011, 21:06
    Witam jeśli chodzi o opiekę medyczną.... wielki uśmiech ..
    Wieczne czekanie i opłaty
    Badania laboratoryjne i diagnostyczne, rehabilitacja oraz wiele innych usług medycznych. 900 placówek w całej Polsce. Tylko z nami kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie. Dowiedz się więcej: Bogdan Fraczek e-mail bfraczek971@wp.pl Proszę o pytania i zapraszam do sprawdzenia
    DBAJ O SWOJE ZDROWIE I SWÓJ PORTFEL przymrużenie oka
    Cytuj
  • Panterka28 29 cze 2012, 5:24
    ekonomista napisał:Płacenie za to samo dwa razy to zwykłe zdzierstwo a nie żadne komercyjne świadczenie usług. Jak to możliwe, że przy takim budżecie jaki ma NFZ szpitale ledwo ciągną, a prywatne kliniki w biednym kraju jakim jest Polska mają się dobrze? To jakiś cud normalnie.
    Jestem za płaceniem z własnej kieszeni za niektóre procedury medyczne, ale nie może być, że służy to do omijania kolejki. Co to współczesna eugenika przy wykorzystaniu ekonomii?
    to faktycznie ździerstwo ale z drugiej strony tak jak ja miałam operację to później powiedzieli mi że mam czekać 4 miesiące na rehabilitacje a z tego co lekarz powiedział nie mogę czekać dłużej niż 2 miesiące bo to grozi kolejną operacją. Wyszukałam kliniki poza wawą, głównie prywatne i chyba zdecyduję się na klinikę w Nowym Kawęczynie.
    Cytuj
  • wiktora-kowalska 10 sie 2013, 18:23
    W Polsce jak się nie pójdzie prywatnie to się nie do żyje końca kolejki....
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Modne dodatki