Favore.plForumPozostałe tematy

Jak oszczędnie prać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak oszczędnie prać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • klikor 20 sie 2013, 15:09
    Dla mnie pranie kojarzy się ze znacznym zużyciem wody i energii. Jakie znacie sposoby na oszczędne pranie?
    Cytuj
  • migrena 21 sie 2013, 12:26
    Pranie wstępne w zasadzie nie jest konieczne, przy praniu średnio zabrudzonej bielizny, czy lekko przepoconych koszulek. Rezygnując z tego, można zaoszczędzić. Dobrze jest wypełnić cały bęben pralki. Bardziej oszczędne będzie jedno pranie w załadowanej do pełna pralce. No i pojemność im większa ładowność pralki tym rzadziej będzie włączana.
    Cytuj
  • aniechto 19 wrz 2013, 11:45
    To zależy dla kogo bo jeżeli chodzi o singla to raczej pralka powinna być jak najmniejsza pojemnościowo, bo ciężko nazbierać 8kg prania. A małe [url=http://]pralki ładowane od góry[/url] to mniejsze zużycie wody na cykl ważne aby właśnie bęben był pełny, aby maksymalnie wykorzystać wodę i energię w cyklu prania.
    Cytuj
  • boa 29 lis 2013, 15:54
    Za oszczędność energii odpowiedzialna jest klasa energetyczna pralki np A+++ a jeżeli chodzi o wodę trzeba wybrać jakiś optymalny program aby dobrze prał i zużywał mało wody na cykl. A jak ktoś może to niech wymieni na technologię [url=http://]eco bubble[/url] bo to generator bąbelków rozpuszcza proszek i nie trzeba mocno a nawet wcale podgrzewać wodę.
    Cytuj
  • zataraa2 9 gru 2013, 21:51
    wątek dla mnie uśmiech, dużo piorę i bardzo zwracam uwagę na energooszczędność, niedawno (dosłownie kilka dni temu) kupiłam pralkę Lg parową, klasa energooszczędność A+++ i wg mnie to właśnie klasa ma największe znaczenie jeśli chodzi o energooszczędne pranie, jak ma klasę słabą to nie za bardzo da się prać oszczędnie, moja stara pralka najkrótszy program miała 2 godzinny! To dopiero oszczędność D:, w nowej pralka sama dostosowuje długość prania i ilość pobranej wody do ilości prania w pralce, choć są też do wyboru krótkie programy (30 minut do mniej zabrudzonego prania)
    Cytuj
  • sonique321 11 gru 2013, 10:01
    Stosować opcję Eco Time którą ma większość pralek?
    Cytuj
  • zataraa2 20 gru 2013, 21:49
    moja pralka ma opcję oszczędzania wody i 30 minutowy program do prania mniej zabrudzonych ubrań uśmiech, mi to wystarcza to oszczędzania
    Cytuj
  • ElaW 18 lut 2014, 9:48
    Żeby oszczędnie prać trzeba mieć oszczędną pralkę, najlepiej z programem 30' uśmiech. Można też wybrać pralkę z wysoką klasą energetyczną np A+++, LG oferuje kilka takich modeli i z tego co wiem świetnie się sprawdzają. Do tego oszczędzisz na sprzęcie bo ich silniki mają gwarancję ponad 20 lat działania przymrużenie oka
    Cytuj
  • zataraa2 18 lut 2014, 13:50
    też słyszalam, że ich silniki są bardzo dobre i wytrzymałe, na pewno jak się ma taką pralkę energooszczędną to sporo można zaoszczędzić na opłatach, szczególnie jak ktoś dużo pierze
    Cytuj
  • ElaW 25 lut 2014, 14:04
    zataraa2 napisał:też słyszalam, że ich silniki są bardzo dobre i wytrzymałe, na pewno jak się ma taką pralkę energooszczędną to sporo można zaoszczędzić na opłatach, szczególnie jak ktoś dużo pierze
    Więcej o tych silnikach można sobie poczytać na http://www.niezawodnepralki.pl/ uśmiech. Przy takiej dobrej pralce odpadają nam koszty napraw i takich typu rzeczy więc to też swego rodzaju oszczędność.
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: Kojec dla Psa.