Favore.plForumPozostałe tematy

Małe dziecko, a komputer

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Małe dziecko, a komputer

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • czaczacza 26 lip 2010, 15:55
    jestem mamą trzyletniego malucha. Ostatnio koleżanka, która ma dziecko w podobnym wieku polecała mi poszukać gier edukacyjnych dla małego na komputer, żeby jak najszybciej "oswajać" dziecko z komputerem. Rozumiem, że dziś komputer jest tak samo powszedni jak telewizor, ale czy to jednak nie przesada? Czy wasze dzieci już zaczynają spędzać w ten sposób czas?
    Cytuj
  • celina_h 26 lip 2010, 16:56
    Ja też mam małe dziecko, ale jestem dużym przeciwnikiem sadzania go przy komputerze. Na to za chwilę i tak przyjdzie czas, jak dziecko zacznie się uczyć, tzn. 6 - 7 lat. Stawiam na tradycyjne zabawy - ruch, rozwijanie wyobraźni przez czytanie książek i jak największy kontakt z rówieśnikami.
    Cytuj
  • roxanna 27 lip 2010, 10:04
    ja też jestem zdania, że to za wcześnie na komputer. Nawet z tv nie powinno się przesadzać (choć wiem jak to jest - czasem nie ma lepszego spokoju, żeby samemu mieć chwilę wytchnienia...). Ale przecież przy komputerze i tak dziecko samo nie będzie siedzieć, dlatego lepiej ten czas spędzić na układaniu klocków lub czytaniu bajki.
    Cytuj
  • franusia 27 lip 2010, 10:31
    Dajcie spokój, sadzanie dziecka w tym wieku przed komputerem to najlepszy sposób na wychowanie otyłego, nieruchawego nastolatka, który w piłkę nie pogra na boisku, tylko wirtualnie, a książki nie poczyta, bo po co jak można obejrzeć film. Sorry, dla mnie to jakaś porażka!
    Cytuj
  • Eli2010 27 lip 2010, 13:28
    Zgadzam się w zupełności, ale wiem, że przyjdzie taki dzień, że komputer będzie konieczny - bo szkoła, koledzy, gry.
    ale po co go do tego zachęcać już w takim wczesny wieku.
    Cytuj
  • konto_usuniete_198114 27 paź 2010, 15:12
    paranoja kompletna ... tzn ze kolezanka jest chora psychicznie ... i powinna w ciazy swojemy dziecku zaimportowac odrazu kilka jezykow obcych, dodatkowe umiejetnosci, sztczny mozg i inne gadzety ...
    gratuluje kolezanki uśmiech
    Cytuj