Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Budowa domu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Budowa domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Sylwia521 27 sie 2015, 14:18     (ostatnio zmieniony przez autora 27 sie 2015, 14:25, w całości zmieniany 1 raz)
    Wszystko zależy od tego jakie są ceny materiałów. Owszem, jest to wygodne pojechać do jednego składu budowlanego i kupić wszystko. Jednak poleciłabym aby zrobić rozeznanie w cenach dostępnych materiałów budowlanych :] My obecnie z mężem poszukujemy dostawcy betonu aby wylać posadzki. Mieszkamy w woj. mazowieckim więc konkurencja jest tu duża. Słyszałam, że w Warszawie jest wytwórnia betonu towarowego. Myślę, że lepiej szukać u firmy, która specjalizuje się w danej branży przymrużenie oka
    Cytuj
  • 27 sie 2015, 18:03     (ostatnio zmieniony przez autora 27 sie 2015, 18:06, w całości zmieniany 2 razy)
    Sylwia521 napisał:Wszystko zależy od tego jakie są ceny materiałów. Owszem, jest to wygodne pojechać do jednego składu budowlanego i kupić wszystko. Jednak poleciłabym aby zrobić rozeznanie w cenach dostępnych materiałów budowlanych :] My obecnie z mężem poszukujemy dostawcy betonu aby wylać posadzki. Mieszkamy w woj. mazowieckim więc konkurencja jest tu duża. Słyszałam, że w Warszawie jest wytwórnia betonu towarowego. Myślę, że lepiej szukać u firmy, która specjalizuje się w danej branży przymrużenie oka
    a to sami te posadzki lejecie bo nie kumam? Jak posadzki leje firma od posadzek to już ma swoją betoniarnię i najczęściej jest to lepsze bo mają rabaty jakich Wy nie dostaniecie w życiu przy jednorazowym zleceniu poza tym raczej do posadzek to miksokret się kłania a co do miksokreta ma betoniarnia. Poza tym kto Wam lał fundamenty i strop bo tu też się betoniarnia kłania?. Coś mi tu lipą zalatuje i ściemą.
    Cytuj
  • IKZE 28 sie 2015, 1:36
    Czy moglibyście rzucić okiem na ten projekt [url=http://...]link http://www.archeton.pl/projekt-domu-kalipsore_bk_1522_opisogolny[/url] wraz z żoną przymierzamy się do budowy domu i aktualnie jesteśmy na etapie wyboru planu. Ten wydaje się naprawdę bardzo fajny, jednak ciżko nam ocenić, bo w zasadzie nie mamy porównania z niczym, nie wiemy na co zwracać uwagę itp. Wiem, że dużo rzeczy wychodzi w pracniu, dlatego mam prośbę żebycie podsunęli jakieś swoje spostrzeżenia
    Cytuj
  • Glinka 31 sie 2015, 17:57
    Podczas budowy domu ciągle napotykaliśmy na jakieś przeszkody. Musieliśmy zwolnić elektryka, ponieważ nie radził sobie z pracą i nie przychodził na czas. Z ich pomocą musieliśmy zrobić przecisk pod chodnikiem, inaczej nie mielibyśmy kanalizacji. Na szczęście tydzień temu udało nam się wszystko zakończyć i niebawem przeprowadzimy się do nowego domu.
    Cytuj
  • kulkaxx 25 lis 2015, 9:49     (ostatnio zmieniony przez autora 30 lis 2015, 11:16, w całości zmieniany 1 raz)
    W sumie z takimi firmami jak ta z Olkusza taki "przecisk pod chodnikiem" to nic strasznego.
    Jeśli też napotkacie takie problemy i poszukujecie choćby koparki czy [url=http://www.dzwigi-uniwersal.pl/pl/oferta/podnosniki-koszowe ]zwyżka usługi[/url] to sprawdźcie sobie w google dobre firmy
    Cytuj
  • jadwiniabuduje 25 lis 2015, 11:17
    Może i mnie niedługo się uda zabrać za budowę domu. Kto wie.
    Cytuj
  • Druhna 27 lis 2015, 1:29
    Życzę Ci tego, bo przyjemność z osiągniętego celu ogromna, mimo, że kłopotów po drodze nie brak i całkiem ich nie zlikwidujesz. Możesz ew. zmniejszyć współpracując z pewnymi ekipami.
    Cytuj
  • zott 30 lis 2015, 11:14
    Pierwsze słyszę o malowaniu dachu! Czy w ogóle takie czynności mają sens i przetrwają jeden sezon?
    O ile z podnośnik koszowy czy dźwigiem nie ma większego problemu, tak do farb nie jestem przekonana!
    Dachówka i taka firma jak sprawi, że malowanie dachu nie będzie konieczne przez jakieś 30 lat :-) Prędzej wam wierzba przegnije :-)
    Cytuj
  • poczytna 30 lis 2015, 15:10
    rzeczywiście bardzo przydatna stronka. Ja, pomimo, że budowę ukończyłam jakieś półtora roku temu to wciąż jakby w remoncie. Niemniej, pomimo ogromu wkładu pracy i wyrzeczeń to nie zamieniłabym moich nowych metraży na nic innego. To zupełnie inny wymiar - mieszkać w domku z ogródkiem niż w bloku.
    Cytuj
  • niepokorny 15 gru 2015, 21:23     (ostatnio zmieniony przez autora 17 gru 2015, 20:41, w całości zmieniany 1 raz)
    Moloo napisał:My z żoną dopiero zabieramy się za budowę domu i szukamy odpowiedniego projektu, ale dobrze jest wcześniej poznać wszystkie tajniki budowania i co robić krok po kroku.
    Witam,

    Po wyborze projektu należy wybrać firmę budowlaną http://www.mmdiament.pl/
    I najlepiej niech to będzie firma, która wybuduje dom od A do Z.
    Zdaję sobie sprawę, że czasami dla pozornych oszczędności wybiera się „odcinkowe” tanie firmy, ale to może zapędzić inwestora w ciemny zaułek. Rozmyje się odpowiedzialność. Partacz coś, źle zrobi i będzie utrzymywał, że winę popełniła poprzednia firma i inaczej „się nie da”.
    A tak jedna firma, jedna gwarancja i konkretna odpowiedzialność za wykonaną pracę.

    Pozdrawiam,
    Niepokorny
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum