Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Czy okap jest niezbędny?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy okap jest niezbędny?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • klikor 13 cze 2013, 13:14
    Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?
    Cytuj
  • basker 17 cze 2013, 11:43
    Jak dla mnie okapy są bardzo potrzebne. Przecież opary i zapachy z gotowanych potraw osadzają się na ścianach, meblach, idą na salon jak mamy otwartą kuchnię i tak naprawdę zabrudzają nam pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Dzięki pracy okapów gotowanie może stać się przyjemne w pozbawionym duszności pomieszczeniu i mieszkanie pozostaje zawsze świeże. Okapy mają wprawdzie bardzo prostą zasadę działania, ale to jest naprawdę skuteczne i w obecnych czasach stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni.
    Cytuj
  • jarzynka 17 cze 2013, 15:34
    klikor napisał:Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?
    ja mam w swojej kuchni okap Whirlpool i nie wyobrażam sobie bez niego pracy w kuchni. Pochłania zapach i zwiększa komfort gotowania.
    Cytuj
  • volla 19 cze 2013, 12:26
    To i ja się dopiszę. Moim zdaniem są przydatne. Kiedyś, kiedyś miała okap i był pomocny, teraz od pewnego czasu nie mam i różnica jest zauważalna. Oczywiście na gorsze. No i obecnie szukam czegoś względnie niedrogiego do niedużej kuchni. Ale jeszcze nic nie zdołałam wybrać.
    Cytuj
  • klikor 24 cze 2013, 12:18
    Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, przeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?
    Cytuj
  • aniechto 24 cze 2013, 13:41
    Nie jest to aż taki duży problem są przecież okapy teleskopowe, które wyciągasz tylko podczas gotowania. Po za tym nie musisz podłączać do wentylacji ponieważ te z filtrem pochłaniają właśnie zapachy i nie muszą odprowadzać powietrza na zewnątrz. Choć lepiej by było ze względu na wilgoć aby wpiąć się do wentylacji
    Cytuj
  • fleszyn 24 cze 2013, 15:34
    Moim zdaniem jest niezbędny - w szczególności kiedy w kuchni dużo się gotuje.
    Cytuj
  • Blue89 25 cze 2013, 12:10
    I w małych kuchniach bez okien jest potrzebny.
    Cytuj
  • tomber 4 lip 2013, 18:03
    jest niezbędny ogólnie pomaga - polecam szczególnie jak ktoś dużo gotuje a okap np amici to już można za 300zł
    Cytuj
  • volla 17 lip 2013, 10:41
    tomber napisał:jest niezbędny ogólnie pomaga - polecam szczególnie jak ktoś dużo gotuje a okap np amici to już można za 300zł
    To chyba chodzi o teleskopowy, co nie? Bo kominowe są ciut droższe albo się mylę.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: ZADBANY OGRÓD