Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Garaż - usytuowanie na działce - przy granicy sąsiada

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Garaż - usytuowanie na działce - przy granicy sąsiada

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • dioda 17 sty 2014, 9:36
    Chciałabym postawić garaż murowany, na fundamentach, w narożniku działki budowlanej, przy samej granicy od jednego i od drugiego sąsiada. Oczywiście bez okien i drzwi w stronę działek sąsiadów.

    Czytałam różne opinie, że nie można, ale Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (po zmianach 1.01.2014) i paragraf 12 mówi:
    "3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271–273, dopuszcza się: (...)
    4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. "

    Czyli rozumiem, że zgodnie z prawem można wybudować garaż na granicy z działką sąsiadów, ale muszę zmieścić się w wielkości 5,5m x 5,5m i wysokości 3m.
    Pytanie moje brzmi, czy ten garaż musi być w jakiejś odległości od mojego domu, czy może być to np. 1m od mojej ściany?

    Z góry dziękuję za opinie
    Cytuj
  • mp-bud 17 sty 2014, 18:56
    Bez znaczenia. Abyś się zmieścił w przepisach.

    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum