erykit napisał:Potrzebuję położyć gładź gipsową w celu uzyskania idealnej gładkości ścian i sufitów. Jest tego trochę na rynku. Czym należy kierować się przy ich wyborze?co to znaczy idealna gładkość? z naciskiem na wyjaśnienie idealna poproszę.
mscislaw napisał:Możesz to zrobić przy pomocy gładzi gipsowych lub w skrajnych przypadkach kładąc płytę kartonowo-gipsową. Ale w 95% wystarczy położenie gładzi gipsowej. Nakładasz, zacierasz, wyrównujesz (jeżeli jest taka potrzeba to dać trzeba jeszcze jedną warstwę) np papierem ściernym. Aby zredukować koszta najlepiej zastosować gładź w proszku, bo gotowe masy są trochę droższe.zawsze na koniec trzeba dać masę gotową tzw masę zerową.
remorex napisał:Już wyjasnia. Idealna gładz składa się z siedmi warstw. Załóżmy że ją to mieszkanie w stanie deweloperski a na ścianach jest położony tynk mineralny. Perwsza czynnosć to lekkie skrobanie scian w celu pozbycia się piasku i lekkich nierówności. Następnie odkurzanie ścian. Niby nic wielkiego, ale wielu wykonawców zapomina o tej czynnosci, ktora jet bardzo ważna. Kolejny etap to guntowanie podłoża. Mozna wykonać to wałkami lub natryskowo. Kolejna warstwa gips szpachlowy, następnie gładz szpachlowa. Po uzyskaniu pożądanej gładkości nastepnym etapem jest szlifowanie scian maszyną potocznie zwaną żyrafa, kobyłą. Reczne szlifowanie narożników. Nastepnie należy dokładnie odkurzyć sciany i podłogi. Czas na kolejną warwtę gruntu, taką samą jak przy pierwszej warstwie. Osobiscie etap ten wykonuję tradycyjnie walkami. Delikatnie ! Nie wolno dopusci do efektu zlewania się gruntu. Następnie należy wykonać akrylowanie naroży ( markowymi akrylami). Kolejna warstw to farba gruntująca podkładowa, przeważnie w kolorze białym. Etap te wykonuję natryskowo. Szczegół w tym etapie to dobranie odpowiedniego cisnienia na kompresorze. Szusta warstwa to pierwsze malowanie scian farbą docelową. Nastepnie drobne poprawki , o ile są. Wszystko zależy z jakim fachwcem mają Państwo do czynienia. Siódma warsta do drugie malowanie farbami docelowymi. Ta są idealne gładzie.erykit napisał:Potrzebuję położyć gładź gipsową w celu uzyskania idealnej gładkości ścian i sufitów. Jest tego trochę na rynku. Czym należy kierować się przy ich wyborze?co to znaczy idealna gładkość? z naciskiem na wyjaśnienie idealna poproszę.
Michal_Szczepaniak napisał:Uwielbiam takich gości. Panie nawet mercedes na masce jak Pan popatrzysz pod słońce ma rysy od polerowania a Pan na ścianie w mieszkaniu pracując gipsami z wora chce ideał. Realizmu trochę.remorex napisał:Już wyjasnia. Idealna gładz składa się z siedmi warstw. Załóżmy że ją to mieszkanie w stanie deweloperski a na ścianach jest położony tynk mineralny. Perwsza czynnosć to lekkie skrobanie scian w celu pozbycia się piasku i lekkich nierówności. Następnie odkurzanie ścian. Niby nic wielkiego, ale wielu wykonawców zapomina o tej czynnosci, ktora jet bardzo ważna. Kolejny etap to guntowanie podłoża. Mozna wykonać to wałkami lub natryskowo. Kolejna warstwa gips szpachlowy, następnie gładz szpachlowa. Po uzyskaniu pożądanej gładkości nastepnym etapem jest szlifowanie scian maszyną potocznie zwaną żyrafa, kobyłą. Reczne szlifowanie narożników. Nastepnie należy dokładnie odkurzyć sciany i podłogi. Czas na kolejną warwtę gruntu, taką samą jak przy pierwszej warstwie. Osobiscie etap ten wykonuję tradycyjnie walkami. Delikatnie ! Nie wolno dopusci do efektu zlewania się gruntu. Następnie należy wykonać akrylowanie naroży ( markowymi akrylami). Kolejna warstw to farba gruntująca podkładowa, przeważnie w kolorze białym. Etap te wykonuję natryskowo. Szczegół w tym etapie to dobranie odpowiedniego cisnienia na kompresorze. Szusta warstwa to pierwsze malowanie scian farbą docelową. Nastepnie drobne poprawki , o ile są. Wszystko zależy z jakim fachwcem mają Państwo do czynienia. Siódma warsta do drugie malowanie farbami docelowymi. Ta są idealne gładzie.erykit napisał:Potrzebuję położyć gładź gipsową w celu uzyskania idealnej gładkości ścian i sufitów. Jest tego trochę na rynku. Czym należy kierować się przy ich wyborze?co to znaczy idealna gładkość? z naciskiem na wyjaśnienie idealna poproszę.
Fin napisał:Polecam gładź amerykańską, gotowa do nakładania we wiadrach 10L.Droga. Można uzyskać ten sam efekt tańszymi masami.
mp-bud napisał:Ja mam gładź marki Acryl Putz, nie wiem czy mam ten sam efekt jak w przypadku amerykańskich produktów, ale udało m się uzyskać gładką ścianę i w sumie co tu więcej gadać. Dobrze i w dobrej cenie.Fin napisał:Polecam gładź amerykańską, gotowa do nakładania we wiadrach 10L.Droga. Można uzyskać ten sam efekt tańszymi masami.