Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 77henry 24 lip 2010, 19:35
    Chciałbym zrobić sobie w domu elektryczne ogrzewanie podłogowe. Z tym, że chyba tylko w łazience, ale zastanawiam się jeszcze. Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników. Będę wdzięczny za opinie.
    Cytuj
  • Tomatofan 25 lip 2010, 20:23
    Elektryczne nie bardzo się opłaca... no chyba, że w łazience, małym pomieszczeniu i często bez okna. U mnie akurat jest okno w łazience, ale mam ogrzewanie centralne z płaszcza wodnego. Podstawa to solidny projekt, żeby grzanie było efektywne trzeba starannie dobrać ilość i rozmieszczenie rurek.
    Cytuj
  • samuraj 27 wrz 2010, 21:09
    No właśnie - grunt to solidny projekt i pomoc specjalisty. Mieszkałem kiedyś koło faceta, który ma elektryczne ogrzewanie podłogowe i nie jest nim zachwycony. Głównie ze względu na rachunki - płaci straszne sumy, a ponoć nie grzeje tak, jak by chciał. I stosunkowo długo trwa ogrzanie pomieszczeń. Wtedy nosił się z zamiarem zmiany ogrzewania - nie wiem jak się skończyło.
    Cytuj
  • rutmir 22 mar 2011, 20:26
    Witam
    Jeśli chodzi o elektryczne to się nie opłaca, najlepiej poprowadzić rurami z centralnego ogrzewania. Sam robiłem u siebie:
    Łazienka - podłogówka + grzejnik rurowy na ręczniki (bardzo dobrze się sprawdza!!!) .
    Kuchnia- samo ogrzewanie podłogowe, ogólnie jest bardzo przyjemnie w pomieszczeniu, no ale radził bym jakiś mały grzejnik zamontować pod oknem z tego względu ze para przy wysokich mrozach zamarza, a promieniowanie zimna z zewnątrz przez okno jest odczuwalne (-15 C) , po zimie mogą kafelki odpadać ze ścian , może farba odpadać itd Jeśli ma się małe dzieci to będą bawiły się na ciepłej podłodze uśmiech Jeśli bym dziś miał się za to brać tobym poprawił (podłogówka + grzejnik 8 żeberek wystarczy).
    Korytarz na parterze - osobiście żałuje ze nie wykonałem podłogówki, chce to poprawić za niedługo bo znacząco poprawiło by to ciepło przy drzwiach wejściowych. I znów będzie się kurzyć przymrużenie oka
    Cytuj
  • porszat 14 lip 2011, 10:56
    Dokładnie, ogrzewanie podłogowe, piec na ekogroszek plus solary do ogrzewania ciepłej wody użytkowej to w tej chwili najbardziej optymalny zestaw do grzewania domu.
    Cytuj
  • Sate 3 sie 2011, 0:09     (ostatnio zmieniony przez autora 3 sie 2011, 0:09, w całości zmieniany 1 raz)
    heeeh no słyszałem, że tego typu ogrzewanie jest starsznie drogie, a do tego materiały budowlane jakie są wymagane też taniochą nie grzeszą...językP
    Cytuj
  • Sate 12 sie 2011, 11:14
    witam wszystkich! ja się zastanawiam czy tego typu ogrzewanie nigdy nie odkształci posadzki?? Wszystkie [materiały budowlane dostępne w sklepach są całkowicie doi tego przystosowane?? Dzięki za odpowiedz!
    Cytuj
  • antropex2 20 sie 2011, 1:59
    Osobiście odradzał bym ogrzewanie podłogowe raz z powodu zachwiania odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach a po drugie ogrzane powietrze ma tendencję podnoszenia microorganizmów na wysokośc głowy od pozycji siedzącej do pozycji stojącej - co pomiejsza komfort zdrowotnościowy dogrzanych pomieszczeń w technologii posadzkowej - cały świat pomału od tego odchodzi z powodu powyższych zachwiań smutny smutny - ale każdy ma szanse spróbować - tylko szkoda że za taką kasę - pozdrówka wszystkim
    Cytuj
  • gudlaj67 6 wrz 2011, 17:40     (ostatnio zmieniony przez autora 6 wrz 2011, 17:43, w całości zmieniany 1 raz)
    późno dołączam się dołączam do dyskusji ale ja mam ogrzewanie podłogowe 3 lata w łazience w korytarzu i w kuchni,żadnych zaparowań na szybach nie ma.Chodzi tylko i wyłącznie o dobrą wentylacje. U mnie jest grawitacyjna i wymuszona.Ażeby nie podnosiły się kurze i inne różne tego typu mikro elementy to trzeba myć często podłogi. W przyszłym roku zakładam podłogówkę w dwóch pokojach i na pewno jest to u mnie najlepsze rozwiązanie. Z 7 ton węgla spadło mi do 5ton eko, bez żadnych oszczędności na grzaniu. jak zejdę do 3 ton plus solar to idę na emeryturę(bo będzie mnie stać). uśmiech uśmiech uśmiech
    Cytuj
  • serakiz 13 wrz 2011, 16:07
    U moich rodziców podłogówka się sprawdza i wątpię, żeby teraz zrezygnowali. Nie odczuwam tam, żadnych zakłóceń w cyrkulacji powietrza. Poza tym płytki nie nagrzewają się do nie wiadomo jak wysokich temperatur, więc atmosfera jest przyjemna.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum