Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Z czego zrobic żywopłot?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Z czego zrobic żywopłot?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Cloudy 19 paź 2010, 18:58
    Możecie mi podpowiedzieć jaka roślina będzie najlepsza na żywopłot?
    Cytuj
  • Ronjaa 19 paź 2010, 22:42
    To zależy... na jakim podłożu ma rosnąć, czy w miejscu słonecznym czy cienistym, jaki wysoki ma być ten żywopłot?
    Cytuj
  • Domatorres 19 paź 2010, 23:57
    Moim zdaniem najlepszy bedzie cisuśmiech
    Cytuj
  • franusia 20 paź 2010, 0:19
    Mnie się podobaja tuje. Ale do listy "pytań pomocniczych" dorzuciłabym jeszcze czy ma być kwitnący, czy zimozielony? Niektórzy lubią jak sie zmienia roślinka, kolor, kwiaty owoce itp. a jak dla mnie tuja jest elegancka i mało się wyróżnia - czyli idealne na żywopłotuśmiech
    Cytuj
  • Paniusia 20 paź 2010, 6:39
    Ale thuje sa juz taaaakie oklepane...uśmiech
    Cytuj
  • franusia 20 paź 2010, 8:47
    Niekoniecznie. Owszem, u nas popularny widok to tuje posadzone tak rzadko, że nigdy się nie zetkną. Ale żywopłot z tui może być oryginalny, zlaeży jak go formujemy, mozna użyć odmian zielono- i żółtolistnych, widziałam naprawdę ciekawe kompozycje.
    Cytuj
  • Manolito 20 paź 2010, 9:18
    Ja też nie przepadam za tujami, bo wg mnie wygląda jak sztuczna. Ale kwestia gustu. Na wysoki żywopłot iglasty fajny będzie świerk serbski, z tym, że jest on dość duży, to może przy wiekszej dizałce sioę nadaje...
    Cytuj
  • caipirinha 20 paź 2010, 10:35
    A co będzie dobre na gliniaste podłoże? I żeby szybko urosło, a nie za 10 latuśmiech
    Cytuj
  • franusia 20 paź 2010, 13:47
    Na gliniastej, ciężkiej ziemi będą ładnie rosły wiązy i grabyuśmiech Nada się też klon ginnala, który ma liście czerwone o tej porze...bardzo ładnyuśmiech Dobrze i szybko bedą rosły derenie.
    Z tym, że jesli to bardzo gliniaste podłoze, takie żółte i maziste jak jest mokro to lepiej najpierw wymieszać z piaskiem i torfem. Na glinie niewiele roślin chce rosnąć.
    Cytuj
  • caipirinha 20 paź 2010, 14:10
    A jak szybko rośnie ten klon? Ogromnie mi się podobaja takie rośliny z wybarwionymi na czerwono liśćmi, są po prostu urzekająceuśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum