Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Drgania na kierownicy przy dużej prędkości

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Drgania na kierownicy przy dużej prędkości

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • batka 30 sie 2010, 11:00
    Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłam, że przy dużych prędkościach zaczyna drgać kierownica w moim samochodzie. Drgania te zaczynają być wyczuwalne przy prędkościach powyżej 110 km/h. Czy jest to normalne? Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania układu kierowniczego?
    Cytuj
  • makim 30 sie 2010, 13:34
    Na początku wyważ koła i sprawdź zbieżność. Jeśli to nie pomoże, to możesz zacząć myśleć o innym rozwiązaniu.
    Cytuj
  • fredi 30 sie 2010, 16:09
    Ja miałem taki sam problem. Wyważenie kół pomogło.
    Cytuj
  • gongu 30 sie 2010, 17:10
    Jeżeli po wyważeniu opon dalej będziesz mieć ten sam problem to spróbuj zamienić tylne opony z przednimi. Sprawdź, czy po zamianie występują te same objawy. Możliwe, że coś jest nie tak z felgą lub oponą przebiegły
    Cytuj
  • zsp 6 wrz 2010, 13:46
    Mam podobny problem i przyczyna nie leży raczej w oponach. Czasem możesz je odpowiednio wyważyć, zrobić zbieżność itp. a kierownica i tak ci będzie drgać. U mnie jednak tylko przez krótki czas były to drgania bardzo uciążliwe. Obecnie pojawiają się czasem przy prędkości 100-110 km/h ale są dosyć delikatne. Inna sprawa, że kompletnie nie wiem, jak je wyeliminować. Myślałem, że to kwestia przeguba, ale po wymianie jest jak było. Opony już nie raz były wyważane i nic to nie dało.
    Cytuj
  • ivonka90 6 wrz 2010, 14:06
    Najłatwiej będzie wyeliminować drgania tego typu, kupując nowy samochód przymrużenie oka
    Cytuj
  • quargoth 6 wrz 2010, 17:59
    Drgania na kierownicy podczas jazdy bardzo często świadczą o niewyważeniu kół. Warto w tym przypadku jak najszybciej odwiedzić serwis. W przypadku kiedy wyważenie kół nic nie zmienia, jedynym wyjściem może okazać się doważenie kół na samochodzie.
    Cytuj
  • esko 6 wrz 2010, 18:36
    Niestety doważanie opon ma jedną poważną wadę. Konieczne jest powtarzanie tej czynności po każdym ściągnięciu koła z piasty. Czyli jeśli mamy komplecik opon letnich i zimowych, to musimy wykonywać tą czynność dwa razy w roku.
    Cytuj
  • farko 6 wrz 2010, 19:17
    Kiedyś miałem podobny problem. Powyżej 110 km/h odczuwałem nieprzyjemne drgania na kierownicy. Okazało się, że przyczyną tego była lekko skrzywiona felga. Po wyprostowaniu jej problem całkowicie ustał.
    Cytuj
  • korak 6 wrz 2010, 22:50
    Podobno jedną z przyczyn drgania kierownicy może być mała ilość płynu w układzie wspomagania.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Benzyna 98 czy 95?
Następna: Oznaczenia opon