Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Nierównomierne zużycie opon

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nierównomierne zużycie opon

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kolek 5 wrz 2010, 16:40
    Dzisiaj zaparkowałem samochodzik z kierownicą skręconą na maxa. Wysiadłem z samochodu - moją uwagę przykuł fakt, że wewnętrzna część opony jest prawie łysa. Jaka może być tego przyczyna? Co powinienem teraz zrobić?
    Cytuj
  • domik 5 wrz 2010, 17:19
    Nierównomierne zużycie opon jest zazwyczaj efektem źle ustawionej zbieżności kół.
    Cytuj
  • kamak 5 wrz 2010, 20:09
    Jeżeli opony są bardzo łyse to proponuję zakup nowego kompletu. Zbieżność możesz ustawić po założeniu nowych opon. Nie ma przecież sensu płacenia za jedną usługę dwukrotnie.
    Cytuj
  • MichaelloPL 14 mar 2011, 2:57
    kamak napisał:Jeżeli opony są bardzo łyse to proponuję zakup nowego kompletu. Zbieżność możesz ustawić po założeniu nowych opon. Nie ma przecież sensu płacenia za jedną usługę dwukrotnie.
    A co ma piernik do wiatraka ?
    Zbieznosc nie ustawia sie do opon. Do opon mozna co najwyzej wywazyc kola.
    Cytuj
  • calvaro25 25 lis 2011, 22:34     (ostatnio zmieniony przez autora 9 gru 2011, 2:36, w całości zmieniany 1 raz)
    Co ma piernik do wiatraka? To,że daje niedbającym o http://tnij.org/dobre-opony
    możliwość częstego ich wymieniania.A to dla obu stron korzystne,bo użytkownik zwiększa bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników,a i producenci mają się z pyszna.Szerokiej drogi i tylko dobrych asfaltowych dróg ! uśmiech
    Cytuj
  • Aquarella 20 kwi 2012, 14:48
    Kamak i Calvaro mają rację.

    Jeśli zostanie ustawiona zbieżność, ale stare, nierówno zużyte opony zostaną, to i tak nie będzie można mówić o komforcie jazdy. Stąd konieczność zmiany opon.

    Tak to już jest - jak się jeździ samochodem, trzeba się liczyć z tym, że części samochodowe się zużywają i trzeba je wymieniać.
    Cytuj
  • Fin 17 maj 2012, 16:31
    We wrześniu 2010 ta zbieżność się pani popsuła, to do dziś chyba sobie już poradziła wielki uśmiech Dostanę może dotacje unijną to kupie sobie taki sprzęt jak na ogłoszeniach samochodowych i będę świadczył tego typu usługi. język Zbieżności nie badaja dokładnie na przeglądach i dopiero na łysych oponach zobaczysz,
    Cytuj
  • futures 15 wrz 2012, 20:59
    Hehe mnie przeszkolił gościu z wulkanizacja Złotoryja, okazało się, że miałem za dużo luftu w oponach (jeżdżę Vanem) - to zeżarło mi środek opony i pa... teraz ciśnienia trzymam jak trzeba uśmiech język
    Cytuj
  • Kajakarz 14 paź 2012, 11:10
    To jest zupełnie normalne, że opony zużywają się nierównomiernie..
    Trzeba tylko wyczaić dobry moment na wymianę. Teraz i tak idzie czas zmieniania opon na opony zimowe, więc drążenie tematu zbędne - no chyba, ze ktoś zamierza na letnich jeździć zimą, ale mam nadzieję, że takich szalonych jednak jest coraz mniej skrzywienie
    Cytuj
  • kizmet 22 lis 2012, 14:49
    Inna spraw, że są tacy co dla oszczędności zakładają zeszczurzałe opony zimowe, które już tylko do utylizacji się nadają. Ludzie zakładają na sztukę, żeby się nazywało, że mają zimówki a z bezpieczeństwem to niewiele wspólnego ma. skrzywienie
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum