Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Certyfikat z języka rosyjskiego, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Certyfikat z języka rosyjskiego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • matrioszka7 25 wrz 2010, 18:12
    Ja też Ci radzę wybrać egzamin, po którym dostaniesz certyfikat wystawiany przez Instytut Puszkina i Izbę Przemysłowo-Handlową Rosyjskiej Federacji, nawet jeśli będziesz musiała pojechać na egzamin do innego miasta. To są na tyle uniwersalne certyfikaty, że coś znaczą.
    Cytuj
  • kanikula 25 wrz 2010, 21:40
    Alternatywę stanowią egzaminy TRIKI (z ros. ТРКИ - ТЕСТ ПО РУССКОМУ ЯЗЫКУ КАК ИНОСТРАННОMУ).
    Są to certyfikaty na wszystkich poziomach od A1 - C2, spełniają wszelkie międzynarodowe standardy. W Polsce takie egzaminy odbywają się dwa razy w roku: styczniu i czerwcu, w Centrum Egzaminacyjnym TRKI (TORFL) przy Uniwersytecie Warszawskim.
    Cytuj
  • tusia3 26 wrz 2010, 0:24
    kanikula napisał:Alternatywę stanowią egzaminy TRIKI (z ros. ТРКИ - ТЕСТ ПО РУССКОМУ ЯЗЫКУ КАК ИНОСТРАННОMУ).
    Są to certyfikaty na wszystkich poziomach od A1 - C2, spełniają wszelkie międzynarodowe standardy. W Polsce takie egzaminy odbywają się dwa razy w roku: styczniu i czerwcu, w Centrum Egzaminacyjnym TRKI (TORFL) przy Uniwersytecie Warszawskim.
    Nigdy o tym nie słyszałam... Możesz napisać coś więcej, gdzie do nich przygotowują?
    Cytuj
  • kanikula 26 wrz 2010, 7:48
    Musisz poszukać w swoim mieście szkoły językowej, która do tego typu egzaminów przygotowuje. Ja znam tylko szkoły w Warszawie, więc nie będę nawet wymieniać nazw.
    Certyfikat jest wydawany przez Centrum Państwowego Systemu Egzaminowania Języka Rosyjskiego dla cudzoziemców, które powstało przy Ministerstwie Edukacji Federacji Rosyjskiej jakoś w połowie lat '90.
    Cytuj
  • tusia3 26 wrz 2010, 9:21
    Dzięki za informację, nigdy o tym nie słyszałam, a widzę, ze w końcu jest jakaś realna możliwość zrobienia certyfikatu na wyższym poziomie niż B2 i otrzymania porządnego certyfikatu.
    Cytuj
  • kalasznikowa 26 wrz 2010, 13:11
    Ja o tym też kiedyś słyszałam. TRIKI III to już całkiem wysoki poziom, można porównać do angielskiego CAE, a TRIKI IV to już bardzo wysokie umiejętności. Sama byłam w Moskwie, więc zdawałam tam na miejscu ich certyfikat na poziomie C1, ale z tego co pisałaś, to szukasz czegoś w Polsce, więc to chyba jest dobre rozwiązanie.
    Cytuj
  • piotr_wilczek24 17 cze 2011, 13:53
    Witam a wie może ktoś czy po zakończeniu kursu rosyjskiego warszawa otrzymuje się certyfikat.
    Cytuj
  • emilin 28 wrz 2011, 16:52
    A patrzyłaś może co oferuje to centrum języków obcych Best na śląsku? z tego co wiem to oni są ośrodkiem egzaminacyjny i dość sporo certyfikatów można tam zdawać. Nie wiem jak to jest z rosyjskim, z pewnością mają kursy z tego języka.
    Cytuj
  • madziorek_po 15 maj 2012, 22:41
    W Krakowie w zeszłym roku ukończyłam dwusemestralny kurs języka rosyjskiego w biznesie w szkole Bajkał. Byłam bardzo zadowolona z kursu. Zdałam egzamin na certyfikat państwowy TRKI na poziomie B2+ rosyjskiego języka biznesowego wydany przez Petersburski Uniwersytet Państwowy... i to z bardzo dobrym wynikiem uśmiech Szczerze polecam! Jestem po ekonomicznej szkole (gdzie zarówno język rosyjski i, naturalnie, ekonomiczny jest na naprawdę wysokim poziomie), a kurs w szkole Bajkal nie zawiódł. Zajęcia prowadziła Rosjanka z dużym zaangażowaniem. Merytorycznie i dydaktycznie bez zarzutu, a przy tym wesoło! Ogrom materiałów w cenie kursu! W tym testów, dokumentacji biznesowej, korespondencji. Szkoła przeprowadza zupełnie bezpłatnie egzamin próbny składający się z wszystkich części w tym testu z cywilizacji i etyki biznesowej. Uważam, ze zostałam świetnie przygotowana. Zgadzam się też z opinią, że certyfikat języka rosyjskiego w biznesie jest znacznie milej widziany przez pracodawcę niż ten z angielskiego. Sama obecnie zajmuję kierownicze stanowisko w handlu (na Wschód). Jeśli miałabym wybierać ponownie to tylko kurs o profilu biznesowym.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum