-
Jakich narzędzi użyć, aby sprawdzić skuteczność szkolenia? Czy lepiej zrobić to we własnym zakresie czy zlecić firmie zewnętrznej?
Cytuj
-
-
Musisz skonstruować jakąś ankietę, teścik, coś w tym stylu.
Cytuj
-
Czyli chyba najlepiej zlecić to jednak firmie zewnętrznej.
Cytuj
-
Tego typu działania nazywane są ewaluacją szkoleń. Tutaj masz przykładowe zastosowanie
http://iakg.pl/pl/ewaluacja-szkolen/109-ewaluacja-szkolen-przyklad.html
Cytuj
-
"Puls Biznesu" z 18 listopada 2010 pisze, że pracodawcy wyjątkowo niechętnie wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników. Tylko co trzeci pracownik uważa, że jego pracodawca skąpi na kursy dla personelu i co trzeci pracownik zmieniający pracę uzasadniał swoją decyzję brakiem perspektyw rozwoju.
Z opracowania firmy doradztwa personalnego KellyServices Polska wynika, że nasz kraj jest na szarym końcu listy państw pod względem inwestycji w kadry. 81 procent pracowników deklaruje, że jest gotowe z własnych środków pokryć dodatkowe kursy lub szkolenia podnoszące ich kwalifikacje. Czyli jednak pracownicy chcą szkoleń.
Cytuj
-
-
Co to znaczy skuteczność szkoleń? Bo jeśli to jest na zasadzie, że wydałek np. 1000 zł na szkolenia, a do tej pory zwróciło mi się 800 zł, to lepiej darować sobie takie oceny. Nie zawsze jest tak, że korzyści pojawiają się od razu w sposób policzalny.
Czasem jest tak, że jakieś szkolenie podnosi "moralne" pracowników, a to z kolei przekłąda się na ich zaangażowanie.
Po za tym, co czy oceniać efektywność szkoleń czy zależy od tego co to było za szkolenie i czemu miało służyć.
Cytuj
-
łatwo mierzalne efekty dają w tym przypadku szkolenia e-learning prowadzone na platformach szkoleniowych. Trenerzy mogą umieszczać w szkoleniach quizy, testy, których wyniki są zapisywane na platformie. Takie raporty są automatycznie wysyłane do trenera, który dodatkowo ma pełną informację o tym, kiedy kursant przeszedł szkolenie, ile razy do niego podszedł itd.
--
pozdrawiam
sunime
http://blog.eminus.pl/
Cytuj
-
Ale mało kto wie, ale wydatki na szkolenia za osobę na umowę zlecenia firma może zaliczyć do kosztów podatkowych !!!. Tak np. stwierdził Naczelnik I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w postanowieniu z 2 maja 2005 r., nr 1471/DPD1/423/16/05/MK
„niewątpliwie wydatki ponoszone na szkolenie współpracowników mają związek z jakością świadczonych przez Spółkę usług. Mają również wpływ na osiągane przez nią przychody, albowiem doskonalenie wiedzy o produktach ubezpieczeniowych oraz zapoznanie z technikami sprzedaży poszczególnych produktów na rynku prowadzi bezpośrednio do zwiększenia sprzedaży polis, od której uzależniona jest prowizja Spółki należna od towarzystw ubezpieczeniowych. W związku z tym należy uznać, iż wydatki ponoszone przez Spółkę na szkolenia w zakresie sprzedawanych produktów ubezpieczeniowych, skierowane do współpracowników wykonujących czynności agencyjne na podstawie umów agencyjnych lub umów zlecenia, stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów”
Cytuj