Sól morska jodowana w opakowaniach 1 kg.
Podana cena jest ceną netto za 1 kg przy zakupie jednorazowym minimum 20 ton.
SÓL MORSKA
Pierwsze informacje o początkach produkcji soli morskiej sięgają II tysiąclecia. Przez kilka stuleci sól była wydobywana z rozlewisk i bagien solnych i jej wydobycie wraz z rozwojem handlu morskiego wzrastała systematycznie. Sól morska w przeciwieństwie do soli kamiennej jest bardziej wartościowa. Zawiera tylko 34 % chlorku sodu! Posiada wiele mikroelementów. Sól morską pozyskuje się metodą naturalna, czyli przez odparowanie wody morskiej w naturalnym środowisku. Bardzo ważnym czynnikiem w procesie jest temperatura - im wyższa tym sól jest delikatniejsza, bielsza i zawiera mniejszą ilość zanieczyszczeń.
Sól oferowana przez naszą firmę pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnego gdzie warunki do jej pozyskania są wyjątkowo korzystne. Oferta soli jest bardzo duża – od soli przemysłowej po przez sól kosmetyczną, jadalną, jodowaną do soli dla zastosowań dedykowanych dla SPA i basenów kąpielowych.
WARTOŚĆ ODŻYWCZA I SKŁAD SOLI MORSKIEJ
Sól jest niezbędnym elementem koniecznym organizmom do życia ponieważ w składzie posiada sód. Sól jest minerał nie zawiera kalorii i nie posiada wartości odżywczych.
Główne składniki soli morskiej w 100 g:
SÓL A ZDROWIE
Biopierwiastki zawarte się w soli morskiej są niezbędne prawidłowych reakcji chemicznych przebiegających w organizmie człowieka. Biorą one czynny udział w procesach metabolicznych przy przemianie materii. Organizm ludzki ma znikome zapotrzebowanie na sól określane na poziomie 5 g dziennie Spożywanie soli w nadmiarze, szczególnie kamiennej może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych.
ZASTOSOWANIE W KUCHNI
Sól ma wiele zastosowań szczególnie w kuchni domowej i w przemyśle spożywczym. Jest najczęściej spotykanym składnikiem w przygotowaniu potraw. Sól jest także najbardziej znanym i naturalnym środkiem konserwującym żywność szczególnie mięsa, ryby, produkty mleczne itp. Sól ma wyjątkowe działanie powstrzymujące rozwój bakterii. Wyjątkową cechą soli jest wzmocnienie smaku przyrządzanych potraw i wyeksponowanie smaku pozostałych składników. Sól poprawia kolor potraw, i eksponuje ich aromat szczególnie mięs. Dodawanie soli do potraw które podlegają obróbce termicznej równoważy utraty soli mineralnych w czasie tego procesu. Idealnie nadaje się do piekarni, przetwarzanie orzechów, przypraw i jako dodatek do konserwowania mięs i wędlin oraz przetwórstwa ryb.