więcej
Zwróć uwagę w jaki sposób komunikujesz się z dzieckiem. Jeśli chcesz mu pomóc, na pewno:
nie strasz - "Jeśli nie nauczysz się wiersza, to dostaniesz słabą ocenę i twoja nauczycielka będzie na ciebie zła. Zobaczysz!";
nie oceniaj i nie karaj - "Ponieważ bazgrolisz w zeszycie, nie pojedziesz w niedzielę na urodziny do Pauliny";
nie nagradzaj - "Dostaniesz rower na koniec roku, jeśli będziesz mieć świadectwo z czerwonym paskiem" (kiedy perspektywa otrzymania nagrody jest zbyt odległa, sama nagroda traci na wartości);
nie porównuj - "Kasia to dopiero dobrze się uczy, mógłbyś brać z niej przykład";
nie stawaj zawsze po stronie nauczyciela czy wychowawcy - "Gdybyś się nauczył, dostałbyś lepszy stopień, za mało się przykładasz, weź się do roboty".
Motywuj go poprzez pochwały:
"Aniu, uczysz się znacznie lepiej niż w pierwszym semestrze, ale nadal musisz poświęcić dużo uwagi nauce."
"Bardzo ładnie się nauczyłaś tego wiersza. Byłabym jeszcze bardziej zadowolona, gdybyś nauczyła się do sprawdzianu z matematyki tak jak prosiłam, ale naprawdę widać, że się starałaś."
"bardzo dobrze, że dostałeś piątkę z matematyki, ale ta trójka z polskiego to chyba wymaga poprawy."
"Bardzo ładnie, że odrobiłeś już lekcje . Jeszcze bardziej byś mi się podobał gdybyś wyszczotkował sobie włosy, ale naprawdę widać, że się starasz."
---------------------
Błyskawiczna [url=http://icare.net.pl/index.html]naprawa apple łódź[/url]
| Dodano: 24 sty 2015, 20:50
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.