Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zachęcić dziecko do nauki

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zachęcić dziecko do nauki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ciuciubabka 5 cze 2011, 22:59
    Mam problem z moim synem, uczniem drugiej klasy podstawówki. Mały w szkole ma dość dobre wyniki, ale już w domu nie mogęgo zmobilizować do sumiennego odrobienia lekcji, traktuje to jako dopust boży i codziennie jest kłótnia o to. On chce iść na dwór, ja go zmuszam żeby najpierw zrobił to co zadane i zaczynam go szantażować, ze jak się nie przyłoży to nie będzie tego czy temtego. Ale czuję, że nie tędy droga. Macie jakieś sposoby żeby swoje dzieci zachęcić do nauki?
    Cytuj
  • Stinaa 6 cze 2011, 1:03
    Ale to chyba normalne, że dziecko w tym wieku woli kopać piłkę niż ślęczeć nad zeszytem, zwłąszcza teraz gdy jest ciepło. Może daj mu sie najpierw wybiegać, a potem chętniej zrobi te lekcje?
    Cytuj
  • Ronjaa 6 cze 2011, 7:02
    Popieram, synek pewnie ma dosyć siedzenia nieruchomo w ławce i trudno mu się skupić, bo musi dać upust swojej energii. W ogóle uważam, że system nauczania powinien być lepiej dostosowany do potrzeb dzieci, bo takim maluchom trudno jest wysiedzieć w ławce 45min. W nauczaniu początkowym więcej mogłoby być nauki przez zabawę, dzieci lepiej zapamiętują różne rzeczy na zasadzie gry, zabawy.
    Cytuj
  • ciuciubabka 6 cze 2011, 10:34
    Niestety próbowałam zrobić tak jak radzicie, ale to nie jest dobry sposób, bo jak pozwalam mu najpierw pobiegać na dworze to jest taki padnięty, że już w ogóle nam nie idzie. Poza tym ja mam wrażenie, że on po prostu ma złe nastawienie do szkoły i nauki, bo dla niego żadna pora nie jest dobra żeby te lekcje odrobić. Chodzi mi raczej o to jak w nim zmienic stosunek do szkoły.
    Cytuj
  • Grantorino 6 cze 2011, 11:05
    Musisz go dużo i często chwalić. Dzieci jak są chwalone to garną się do wszystkiego.
    Cytuj
  • Zoe87 6 cze 2011, 12:22
    A może spróbuj mu wymyślić jakąś zabawę np w liczenie, odgadywanie liter itp? Zagraj z nim na punkty, gwarantuję Ci, że zapali się do naukiprzymrużenie oka
    Cytuj
  • KoKoszka 6 cze 2011, 13:30
    Porozmawiaj z dzieckiem, z nauczycielem, może ma jakiś kłopot z nauką i to go zniechęca? Dzieci bardzo przeżywają nawet drobne (z naszego punktu widzenia) niepowodzenia...
    Cytuj
  • Piekarzowa 6 cze 2011, 16:45
    A tak było zawsze czy od jakiegoś czasu? Jeżeli wcześniej uczył się chętniej to może jest przemęczony? Dzieci mają naprawdę ambitny program w szkole, a jak jeszcze dochodzą im nadprogramowe zajęcia to mają czasem dość, widze po moim synku. Za nimi prawie cały rok szkolny, może po prsotu musi odpocząć? Na szczęście już za moment wakacjeuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 6 cze 2011, 18:40
    Jak nie chce rozwiązywać zadań to może ma z tym jakiś problem? Może sobie nie radzi bo to za trudne...
    Cytuj
  • r11 6 cze 2011, 19:50
    Właśnie ja bym też sprawdziła czy Twój syn nie ma jakichś zaburzeń wzrokowo-słuchowych, które pzeszkadzają mu w czytaniu i liczeniu. Tu by trzeba porozmawiać z pedagogiem szkolnym, który może skierować dziecko do poradni psychologiczno-pedagogicznej na badania. Może małemu nie brakuje chęci tylko ma jakąś trudność i to go zniechęca.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 8  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum