Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zachęcić dziecko do nauki, strona 7

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zachęcić dziecko do nauki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pesso 22 gru 2014, 23:44
    Myślę, że połączeie zabawy z nauką to najlepsze wyjście, poza tym warto mu uświadomić mu jakie korzyści niesie ze sobą nauka i że czasami warto poświęcić jej trochę czasu. Ja mogę tylko powiedzieć na swoim przykładzie, że mi też często ciężko było skupić się na nauce, obecnie jestem w III klasie LO i przede mną wybór studiów i w zasadzie dopiero od tej pory bardziej się skupiłem na nauce, z tego względu, że wyczytałem jak to wszystko wygląda i zdałem sobie sprawę, że z takim postępowaniem nie mam czego tam szukać a na studia naprawdę chcę iść! Poza tym mam mam wielu starszych znajomych, którzy są już na studiach i opowiadają co i jak i bardzo podoba mi sie ten studencki klimat i nie wyobrażam sobie w nim nie uczestniczyć, co też mnie determinuje do tego, by bardziej przyłożyć się do nauki. Ale co chcę przez to powiedzieć, otóż najważniejsze jest, by pokazać jakiś cel, którego bez przyłożenia się do nauki nie da się osiągnąć, może być to cokolwiek, ważne żeby dzieciak widział w tym jakiś cel i chciał dążyc do niego, wtedy nie będziesz potrzebować innych zachęt.
    Cytuj
  • kieta 8 sty 2015, 13:45
    Na pewno nie mów mu, że jak będzie dobrze uczyć to dostanie nagrodę. Bo to bardzo psuje na przyszłość. Potem będzie robić wszystko za pieniądze.
    Cytuj
  • Ewelina_L 8 sty 2015, 18:45
    Mnie za dzieciaka motywowano... pieniędzmi. Za dobre oceny dostawałam np. 5 złotych. Za kiepskie z mojej "wypłaty" odejmowano pieniądze. Wbrew pozorom wcale nie wychowuje się w ten sposób pazernych chciwców, bo wartości pozamaterialne można zaszczepić w inny sposób. Natomiast uczy się dziecko wartości pieniądza, gospodarności i po prostu pracy.
    Cytuj
  • brygida39 24 sty 2015, 2:19
    Może spróbujcie oglądnąc szkolenie motywujące, może inaczej spojrzy na świat
    Moje dzieci na szczeście lubią się uczyć i wchłaniają coraz to nowe rzeczy, jestem dumna z nich.
    To jest link do tego bezpłatnego szkolenia - http://www.mistrzmotywacji.pl
    Cytuj
  • Anulka102 24 sty 2015, 20:50     (ostatnio zmieniony przez autora 17 lut 2015, 14:20, w całości zmieniany 1 raz)
    Zwróć uwagę w jaki sposób komunikujesz się z dzieckiem. Jeśli chcesz mu pomóc, na pewno:

    nie strasz - "Jeśli nie nauczysz się wiersza, to dostaniesz słabą ocenę i twoja nauczycielka będzie na ciebie zła. Zobaczysz!";
    nie oceniaj i nie karaj - "Ponieważ bazgrolisz w zeszycie, nie pojedziesz w niedzielę na urodziny do Pauliny";
    nie nagradzaj - "Dostaniesz rower na koniec roku, jeśli będziesz mieć świadectwo z czerwonym paskiem" (kiedy perspektywa otrzymania nagrody jest zbyt odległa, sama nagroda traci na wartości);
    nie porównuj - "Kasia to dopiero dobrze się uczy, mógłbyś brać z niej przykład";
    nie stawaj zawsze po stronie nauczyciela czy wychowawcy - "Gdybyś się nauczył, dostałbyś lepszy stopień, za mało się przykładasz, weź się do roboty".
    Motywuj go poprzez pochwały:
    "Aniu, uczysz się znacznie lepiej niż w pierwszym semestrze, ale nadal musisz poświęcić dużo uwagi nauce."
    "Bardzo ładnie się nauczyłaś tego wiersza. Byłabym jeszcze bardziej zadowolona, gdybyś nauczyła się do sprawdzianu z matematyki tak jak prosiłam, ale naprawdę widać, że się starałaś."
    "bardzo dobrze, że dostałeś piątkę z matematyki, ale ta trójka z polskiego to chyba wymaga poprawy."
    "Bardzo ładnie, że odrobiłeś już lekcje . Jeszcze bardziej byś mi się podobał gdybyś wyszczotkował sobie włosy, ale naprawdę widać, że się starasz."
    ---------------------
    Błyskawiczna [url=http://icare.net.pl/index.html]naprawa apple łódź[/url]
    Cytuj
  • rob20 13 mar 2015, 11:58     (ostatnio zmieniony przez autora 8 kwi 2015, 13:59, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem to zaczyna się już nawet w wieku niemowlecym i nawet wybór odpowiedniego żłobka ma znaczenie. Polecam [url=http://...]http://www.wesolekoziolki.pl[/url] i ich metody.
    Cytuj
  • ameli 25 mar 2015, 15:20
    te zdania "pozytywne" to chyba jakaś kpina - rozmawiałam z doświadczoną psycholog na ten temat i mówiła żeby sie zdecydować. Jak chwalisz, to chwal - nie przechodź w jednym zdaniu od pochwalenia do sugestii, żeby coś poprawić, bo dziecko zawsze będzie czuło jakieś "ale".
    U mojej siostry doskonale sprawdza się metoda książkowa - wynajduje świetnie napisane książki z danej dziedziny i podsuwa dzieciom. Czasem nawet zbyt trudne, ale tak zachęciła córkę, by ta sama się dowiedziała podstaw fizyki. Mówi, że często zagląda na stronę http://xiegarnia.pl/najnowsze-recenzje/ , by im coś znaleźć.

    Ważne, żeby nie być hipokrytą - jeśli ktoś mówi dziecku, że powinno się uczyć i uczyć, a sam zalega na kanapie i ogląda bzdurne programy, to niech się nie dziwi, że dziecko się buntuje. Przykład idzie z góry, więc warto czasem zrobić rachunek sumienia, Drodzy Rodzice uśmiech
    Cytuj
  • Sebastian1578 8 kwi 2015, 11:53
    A moje dziecko ostatnio nie chce się uczyć bo mówi, że nie widzi co pani pisze na tablicy. Jak przeglądałem zeszyty lekcyjne to pismo też się popsuło. Zakładam, że pewnie wzrok mu leci i trzeba będzie iść do okulisty. Jednak syn mówi, że w okularach nie będzie chodził. Może szkła kontaktowe mu zaproponować? Ma 10 lat więc chyba sobie z nimi poradzi. Znalazłem nawet promocje na soczewki. Nie chcę znów iść w jakieś wielkie koszty. Więc myślę że tam bym kupował jak będzie trzeba. Chyba, że to będzie jakaś inna wada.
    Cytuj
  • Sajana 13 kwi 2015, 5:43     (ostatnio zmieniony przez autora 14 kwi 2015, 5:13, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja uważam, że dzieciom od małego trzeba czytać książki. Wtedy dziecko interesuje się tym, co jest w książkach, jak podrośnie pozostanie chęć do czytania i interesowanie się źródłami wiedzy. Dziś nie trzeba biegać za książkami po księgarniach, bo zamówić można przez internet. Siadasz do Internetu, sprawdzasz opinie o księgarni np takiej dobrze znanej Matras na: http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/matras-pl/ i możesz wybierać książki, najlepiej razem z dzieckiem.
    Cytuj
  • Armando3 17 kwi 2015, 21:28
    Wydaje się całkiem spoko uśmiech Moim zdaniem jest ok.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum