Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zachęcić dziecko do nauki, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zachęcić dziecko do nauki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kerkos 28 paź 2013, 16:38
    Próbujcie tłumaczyć i dawać przykłady jak wygląda życie osób zaangażowanych, takich którym zależy, a jak takich, którym na niczym nie zależy. Prawda jest taka, że osoby, którym zależy na szkole, które się angażują, nigdy nie mają żadnych problemów w życiu. Rzetelnie podchodzą do obowiązków, są ambitni i takich ludzi warto zatrudniać.
    Cytuj
  • plny 5 lis 2013, 9:57
    Myślę, że trzeba po prostu pomagać dziecku w nauce, ja nie mam problemu z tym by moje dziecko nie chciało się uczyć, nawet chodzi na dodatkowe warsztaty.
    Cytuj
  • 11 gru 2013, 8:03     (ostatnio zmieniony przez autora 11 gru 2013, 8:04, w całości zmieniany 1 raz)
    Dziecko najlepiej uczy się w grupie. Dlatego polecam zapisać dziecko do przedszkola. [url=http://]Przedszkole Anin[/url], to przedszkole do którego uczęszcza moje dziecko. Mają w ofercie zajęcia oraz warsztaty w systemie dwujęzycznym, w języku polskim i angielskim. Fajne, ciekawe zajęcia, kameralna atmosfera. Cena jak za prywatne, ale nie odjechana.
    Cytuj
  • 8 sty 2014, 12:37
    Spróbuj "podpisać" z nim kontrakt - ustalcie, że za każdą pracę domową (przedmiot, zadanie, 15 minut etc.) dajesz mu punkt (albo jakąś ilość punktów) punkty może wymienić na dodatkowy wolny czas, albo jakąś rzeczową (batonik, cukierek), coś co lubi. To znana metoda pracy z dziećmi nadpobudliwymi, ale w innych sytuacjach tez się sprawdzauśmiech
    Cytuj
  • nina_ky 15 sty 2014, 20:16
    Fakt - spędzanie z dziećmi czasu i wspólna nauka powinna pomóc, a wzbogacona tym systemem punktowym tym bardziej. Choć z tym trzeba ostrożnie, żeby dzieci nie myślały, że uczyć się warto wyłącznie dla takich korzyści
    Cytuj
  • Hertul 22 sty 2014, 13:15     (ostatnio zmieniony przez autora 28 sty 2014, 15:27, w całości zmieniany 2 razy)
    a po co innego się uczyć jak nie dla korzyści?

    --
    [url=http://florimeble.pl/26-krzesla]http://florimeble.pl/26-krzesla[/url]
    Cytuj
  • 22 sty 2014, 13:54
    Myślę, że dając przykład dzieciom własną osobą i to, że doszło się do czegoś dzięki nauce i systematycznej pracy powinno dobrym sposobem zmotywowania naszych pociech do nauki.
    Cytuj
  • Filipek11 21 mar 2014, 14:57
    zawsze najlepsza nauka i dla dzieci i dla nas nawet jest pokazywanie praktycznego zastosowania tego czego sie uczy, czyli jakieś praktyczne zadania, warsztaty coś w tym kierunku
    Cytuj
  • Ewelina_L 25 mar 2014, 21:49
    Możesz spróbować uzależnić kieszonkowe od efektów w nauce i od sumiennej pracy.
    Cytuj
  • Meggi85 28 mar 2014, 21:09
    Najfajniej się uczy przez zabawe. Niedawno trafiłam na Super memo, multimedialne kursy nauki języków obcych. Synkowi wykupiłam taki na androida i ze smokiem Memo bawi się i uczy. Świetna forma i tak mi się wydaje, że w taki właśnie sposób najbardziej można dotrzeć do dzieci. Powinny być takie także z przedmiotów, a nie tylko językowe.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum