Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zachęcić dziecko do nauki, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zachęcić dziecko do nauki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 2 lip 2014, 9:34
    Nauka przez zabawę sprawdza się bardzo dobrze. Jednak w przypadku konieczności odrabiania lekcji może nie przynieść wymiernych efektów.
    Cytuj
  • DytulaJ 21 lip 2014, 20:11
    Moja córa miała problem z adaptacją, ale w przedszkole. Sama się dopiero uczę jak ją przekonać do chodzenia tam i bawienia się z dziećmi. Wiele wiedzy na ten temat dało mi czytanie czasopisma, które poleciła mi koleżanka [url=http://land.e-forum.pl/moj-przedszkolak/?promo=3938/14&f=email&krea=167] Mój Przedszkolak [/url] to czasopismo w sam raz dla rodziców przymrużenie oka
    Cytuj
  • Joanna844 31 lip 2014, 20:49
    może jakieś upominki, nagrody? przymrużenie oka
    Cytuj
  • 1 sie 2014, 14:08
    Motywacją do nauki jest wyjazd na [url=http://www.sprachcaffe.com/polski/study_abroad/u20/u20-destinations-english.htm]obóz językowy[/url] za granicę - nasze dziecko połknęło bakcyla językowego podczas takiego wyjazdu i teraz sama przez nikogo nie zachęcana uczy się języka angielskiego.
    Cytuj
  • sloneczko9 5 sie 2014, 6:21
    A moze przydałaby się dziecku jakaś zachęta? My z mężem obiecaliśmy synkowi,że jak będzie miał bardzo dobre oceny na koniec roku to kupimy mu tableta. I tak się stało.
    Poza tym jest wiele fajnych aplikacji w android markecie, które wspomagają naukę ( na przykład języków obcych).
    Tutaj można sobie o nich poczytać:
    http://yourapps.info/android-market - szczególnie ciekawy jest polish dictionary box oraz angielski w biznesie (chociaż to akurat już dla dorosłych)
    Cytuj
  • albani 5 wrz 2014, 12:18
    Daj dziecku poznać naukę z innej strony. Może jakiś film z danej dziedziny mu puść, zabierz gdzieś, planetarium czy inne edukacyjne miejsce. Nie każde dziecko będzie też prymusem musisz o tym wiedzieć. Zreszta oceny jeszcze nigdy nie były wykładnikiem życiowej zaradności-takie moje zdanie.
    Cytuj
  • mercado 11 wrz 2014, 14:06
    Pytanie jeszcze jak oderwać dziecko od komputera!
    Podobno działa zasada
    2 godziny nauki=2 godziny do dyspozycji przy komputerze język
    Cytuj
  • sokol 22 paź 2014, 15:09
    Warto zauważyć i docenić to, że mu dobrze idzie. Można mu wytłumaczyć, że tylko dzięki systematycznej pracy, czyli odrabianiu lekcji, utrzyma takie wyniki. Im dalej materiału będzie więcej i z czasem może sobie nie poradzić. Czasami lepiej jest częściej chwalić za sukcesy niż krytykować.
    Cytuj
  • PaulinaK85 2 gru 2014, 19:41
    albani napisał:Daj dziecku poznać naukę z innej strony. Może jakiś film z danej dziedziny mu puść, zabierz gdzieś, planetarium czy inne edukacyjne miejsce. Nie każde dziecko będzie też prymusem musisz o tym wiedzieć. Zreszta oceny jeszcze nigdy nie były wykładnikiem życiowej zaradności-takie moje zdanie.
    Jestem jak najbardziej za. Ostatnio posłaliśmy synka na zajęcia z programowania do Inteligentnej Planety na Wilanowie. Z racji tematyki uczniowie pracują na komputerach i innych sprzętach, ale placówka oferuje także inne zajęcia (np. z matematyki), gdzie takie nowoczesne sprzęty też są wykorzystywane, a sale są super wyposażone. Na dzieciaki takie rzeczy bardzo pozytywnie działają uśmiech Po swojej pociesze widzę, że całkiem inaczej podchodzi do pracy przy komputerze. Pewnie, że nie każdy będzie miał możliwość posłać dziecko do takiej placówki czy wyposażyć je w najnowsze gadżety, ale można zadbać, żeby nawet na zwykłym komputerze zainstalować np. ciekawy program edukacyjny. Film czy wycieczka też są ciekawymi pomysłami uśmiech
    Cytuj
  • kieta 5 gru 2014, 12:07
    Ja bym w ogóle tego nie robił. Jak poczuje zagrożenie to samo weźmie się do nauki.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum