więcej
[cytat=remorex]
[cytat=erykit]
Potrzebuję położyć gładź gipsową w celu uzyskania idealnej gładkości ścian i sufitów. Jest tego trochę na rynku. Czym należy kierować się przy ich wyborze?
[/cytat]
co to znaczy idealna gładkość? z naciskiem na wyjaśnienie idealna poproszę.
[/cytat]
Już wyjasnia. Idealna gładz składa się z siedmi warstw. Załóżmy że ją to mieszkanie w stanie deweloperski a na ścianach jest położony tynk mineralny. Perwsza czynnosć to lekkie skrobanie scian w celu pozbycia się piasku i lekkich nierówności. Następnie odkurzanie ścian. Niby nic wielkiego, ale wielu wykonawców zapomina o tej czynnosci, ktora jet bardzo ważna. Kolejny etap to guntowanie podłoża. Mozna wykonać to wałkami lub natryskowo. Kolejna warstwa gips szpachlowy, następnie gładz szpachlowa. Po uzyskaniu pożądanej gładkości nastepnym etapem jest szlifowanie scian maszyną potocznie zwaną żyrafa, kobyłą. Reczne szlifowanie narożników. Nastepnie należy dokładnie odkurzyć sciany i podłogi. Czas na kolejną warwtę gruntu, taką samą jak przy pierwszej warstwie. Osobiscie etap ten wykonuję tradycyjnie walkami. Delikatnie ! Nie wolno dopusci do efektu zlewania się gruntu. Następnie należy wykonać akrylowanie naroży ( markowymi akrylami). Kolejna warstw to farba gruntująca podkładowa, przeważnie w kolorze białym. Etap te wykonuję natryskowo. Szczegół w tym etapie to dobranie odpowiedniego cisnienia na kompresorze. Szusta warstwa to pierwsze malowanie scian farbą docelową. Nastepnie drobne poprawki , o ile są. Wszystko zależy z jakim fachwcem mają Państwo do czynienia. Siódma warsta do drugie malowanie farbami docelowymi. Ta są idealne gładzie.| Dodano: 31 sty 2016, 17:44
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.