Poszukujesz kogoś do wymiany lub wykonania nowej instalacji oświetleniowej?
Niezależnie czy chodzi o dom prywatny, mieszkanie czy inny obiekt, solidne wykonanie oświetlenia jest podstawą funkcjonowania każdego budynku. Dokładnie wykonana instalacja elektryczna jest szczególnie ważna dla komfortowego i bezawaryjnego korzystania z włączników światła, ale i całego prądu w budynku.
Przy wykonaniu oświetlenia szczególnie istotną rolę odgrywają pomiary elektryczne. Dzięki systematycznym przeglądom możliwe jest wykrycie usterki, które pozwala na bezpieczne i skuteczne posługiwanie się instalacją elektryczną. W celu zapewnienia sobie efektywnego korzystania z instalacji oświetleniowej szczególnie dużą rolę odgrywa zatrudnienie odpowiedniego wykonawcy, jakim jest elektryk.
Praca elektryka zakłada szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i stabilność użytkowników. Zakres pracy każdego elektryka różni się pod względem wykształcenia oraz zdobytych umiejętności. Do głównych zadań osoby wykonujących instalację oświetleniową należy: diagnoza stanu izolacji, lokalizacja uszkodzeń i usterek oraz ich naprawa, dobieranie zabezpieczeń do wykonanej instalacji oraz montaż oświetlenia. Dlatego zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która posiada wiedzę, doświadczenie i uprawnienia jest elementem kluczowym.
Oświetlenie towarzyszy nam na każdym kroku, a energia elektryczna stała się niezbędnym elementem do nauki, pracy czy zabawy.
Oświetlenie elektryczne, aby zapewnić stabilność stosowania musi spełnić wymagania normy PN-EN 12464-1:2012, która wyróżnia parametry oświetlenia, jak: natężenie oświetlenia, równomierność oświetlenia, rozkład luminacji w polu pracy wzrokowej, ograniczenie olśnienia, barwę światła i oddawanie barw, migotanie i efekt stroboskopowy.
Istotne jest, aby w natężeniu oświetlenia luminacja wynosiła nie mniej niż 200 lx. Wartość minimalna równomierności oświetlenia w polu bezpośrednim wynosiła 0,40; a w polu tła 0,10.