favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia it

Zlecenia programowanie

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 z 2  

Kursy programowania cieszą się ostatnio dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że wykonywanie zleceń programistycznych jest powszechnie uważane za bardzo opłacalne. Jaki język programowania jest więc najbardziej rentowny i jakie predyspozycje powinien mieć dobry programista?

Programowanie jest dziedziną zajmującą się tworzeniem oprogramowania. To, że różne programy czy aplikacje uruchamiają się i wykonują pewne czynności – jednym słowem – działają; jest dziełem właśnie programistów. Dziedzina programowania stała się w ostatnich latach bardzo popularna, ze względu na dynamiczny rozwój technologii. Jako, że zapotrzebowanie na umiejętności tworzenia kodu wciąż jest duże, zawód programisty jest powszechnie uważany za dobrze płatny i ciekawy.

Czym jest język programowania?

Język programowania jest czymś w rodzaju „pomostu” w komunikacji między człowiekiem a komputerem. Zwroty, którymi posługują się programiści są przetłumaczane na ciąg zer i jedynek, które są zrozumiałe dla maszyny. Ten etap tłumaczenia nazywany jest często kompilacją. Mówiąc o języku programowania, należy zaznaczyć, że nie jest jeden, uniwersalny system komend i znaków. Istnieje wiele rodzajów kodowania nazywanych językami programowania. Do najpowszechniej stosowanych należą: Java, C, C++, Python, C#, JavaScript, PHP, Perl, Ruby, Visual Basic .NET, Język asemblera i inne. Każdy z nich ma różne zastosowanie i jest odpowiedni do innego rodzaju programowania.

Języki programowania dzielą się na języki niskopoziomowe i wysokopoziomowe. Programy napisane językami niskopoziomowymi to zwykle twory bardzo specjalistyczne, do konkretnych zastosowań. Mogą one być otwierane tylko na konkretnych rodzajach komputerów. Języki wysokopoziomowe z kolei używane są powszechnie i każdy może podjąć próbę nauczenia się ich.

Czy programowanie jest trudne?

Programowanie to zajęcie przede wszystkim dla osób cierpliwych i wytrwałych. Dla jednych będzie to trudne, dla innych łatwe – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jakie kompetencje powinien więc mieć programista? Na pewno umysł analityczny będzie w tej sytuacji dużym ułatwieniem. Specjaliści w branży uważają jednak, że również humaniści mogą zostać programistami. Prawda jest taka, że najważniejszy jest zapał, dobre chęci i ciekawość tego zajęcia. Programowanie może być pracą naprawdę interesującą, jeśli tylko podejdzie się do niej z właściwym nastawieniem.

Od czego więc zacząć swoją przygodę z programowaniem? Wielu specjalistów poleca najpierw zaznajomić się z branżą i specyfiką pracy. Nie warto wydawać pieniędzy na profesjonalny kurs, jeśli wcześniej nie zorientujemy się, czy zajęcie to będzie dla nas odpowiednie. Niektóre firmy udostępniają testy predyspozycji, które pozwolą nam określić, czy nadajemy się do tego typu pracy. Kiedy okaże się, że zawód programisty jest nam pisany, warto zastanowić się, co konkretnie chcielibyśmy kodować. Języki programowania mają różne środowiska działania i zastosowanie. Przed wyborem języka do nauki dobrze więc dokładnie przemyśleć, który z nich będzie nam najbardziej przydatny do tego, co chcielibyśmy robić w przyszłości.

Zlecenia dla programistów

Programista to zawód, który raczej nie cierpi na bezrobocie – nierzadko to firmy same poszukują dobrych specjalistów, żeby zaoferować im pracę. Duża część programistów znajduje zatrudnienie w dużych korporacjach. W mniejszych, lokalnych przedsięwzięciach pracują częściej ci, którzy dopiero się uczą lub nie posiedli jeszcze odpowiedniego wykształcenia. Istnieją jeszcze również programiści freelancerzy, którzy podejmują się pojedynczych zleceń od firm i osób indywidualnych. To im zwykle zleca się prace, kiedy potrzebujemy usług programowania, ale nie mamy potrzeby zatrudniać programisty na stałe.

Jakie prace możemy zlecić programiście? To już zagadnienie bardziej indywidualane. Każdy specjalista ma swoją ofertę; bazę kompetencji, którymi dysponuje. Nie każdy programista wykona każdą pracę. Dlatego powinniśmy wcześniej zastanowić się czego potrzebujemy, by móc wybrać odpowiedniego fachowca. Do najpopularniejszych prac zlecanych programistom należą m.in.: tworzenie aplikacji desktopowych, webowych, mobilnych, programów magazynowych, tworzenie programów dla firm produkcyjnych, systemów do zarządzania dokumentami, serwis i rozbudowa istniejącego oprogramowania.

Języki programowania – jakie są ich rodzaje?

Java – jest językiem obiektowym służącym do tworzenia programów źródłowych kompilowanych do kodu bajtowego, czyli do postaci wykonywanej przez maszynę wirtualną. Najważniejszym założeniem tego języka programowania jest to, by działał on niemal w każdym systemie – można go spotkać od laptopów, przez kosnole, smartfony, centra danych, czy superkomputery. Java jest więc stosowana do pisania różnego rodzaju aplikacji – i tych małych i naprawdę dużych. Jego niewątpliwą zaletą jest jego popularność, powszechność i uniwersalność.

PHP – to również jeden z popularniejszych powszechnych i popularnych języków programowania. W odróżnieniu od Javy jest to język skryptowy. Najczęściej jest użwany do stron i aplikacji internetowych, for tematycznych, blogów, sklepów internetowych. Przez programistów jest on często uważany za prosty do nauki, szczególnie dla osób początkujących w branży.

Python – znany również jako „Django” (framework używany do aplikacji webowych, z którym został połączony). Charakteryzuje się prostotą i przejrzystością, a przez wielu jest uważany za najprostszy do nauczenia się. Jest to zapewne jeden z powodów, dla których jego popularność w ostatnich latach wzrasta. Mimo to jego zastosowanie nie jest specjalnie szerokie, gdyż istnieje wiele ograniczeń. Obecnie jest on najczęściej używany w niewielkich firmach i biznesach mających charakter tymczasowy.

C# - jest to język programowania przypominający Javę. Podobnie jak ona, C# również jest językiem obiektowym. C# i Java mają podobne założenia – C# jednak, mimo że pozbawiony niektórych słabości Javy, może być uruchamiany tylko na platformie Windows. Program wykonany w tym języku jest kompilowany do kodu pośredniego ze środowiska uruchomieniowego (np. .NET Framweork). System operacyjny musi zawierać takie środowisko, by można było wykonać skompilowany program.

C++ - język programowania ogólnego przeznaczenia – jeden z najpopularniejszych tego typu, kompilowanych języków programowania. Do jego najważniejszych cech należą: duża wydajność kodu wynikowego, bezpośredni dostęp do zasobów sprzętowych i funkcji systemowych, niewielkie środowisko uruchomieniowe. Dużą popularnością cieszy się w aplikacjach i sterownikach sprzętowych systemu operacyjnego Windows oraz grach komputerowych.

Ile zarabia programista?

Istnieje powszechny pogląd, że programista to zawód bardzo opłacalny. Wynika to z dużego, w dzisiejszych czasach, zapotrzebowania na tego typu specjalistów. Branża IT wciąż rozwija się w zawrotnym tempie, a programy i aplikacje otaczają nas na każdym kroku. To stawia programistów w korzystnej sytuacji, gdyż ich umiejętności są pożądane i cenione stosunkowo wysoko. Nie brakuje również indywidualnych zleceń programistycznych.

Zarobki specjalistów w dziedzinie programowania nie są jednak równe. Wiele zależy od doświadczenia w branży, wykształcenia, umiejętności i języków programowania, którymi posługuje się programista. Jak podaje portal wynagrodzenia.pl w 2017r. najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi specjaliści pracujący w technologii Java. Ich zarobki sięgają nawet średnio od 9 500 do 12 200 PLN brutto. Na drugim miejscu uplasowali się programiści C/C++, którzy zarabiają zwykle między 9 500 PLN – 11 600 PLN brutto .

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację