Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Od kiedy można zapisać dziecko na naukę pływania?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Od kiedy można zapisać dziecko na naukę pływania?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zatroskana 30 wrz 2010, 15:43
    Moje dziecko ma 3 lata, słyszałam, że już dla takich małych dzieci organizuje się naukę pływania. Orientujecie się jak takie zajęcia wyglądają, czy też będę musiała wchodzić do wody i czy to w ogóle ma sens?
    Cytuj
  • amanda 30 wrz 2010, 18:45
    Spokojnie możesz zapisać na naukę pływania swoje dziecko. W zasadzie im szybciej dziecko zacznie chodzić na basen, tym lepiej. Ja chodziłam ze swoim już od 4 miesiąca życia i uważam, że był to świetny pomysł. To jest taki okres, kiedy dziecko nie ma żadnych oporów, czuje się bardzo dobrze nawet nie ma problemów z otwieraniem oczu pod wodą i oddychaniem.
    Dzięki tym zajęciom moje dziecko czuje się jak ryba w wodzie uśmiech
    Cytuj
  • aniqa33 30 wrz 2010, 19:45
    Sens ma na pewno, tylko radzę skonsultować z pediatrą. Ja też chciałam zapisać swoje dziecko na basen, ale często choruje i pediatra mi po prostu odradził. Co do Twojego pytania czy możesz go zostawić samego na basenie to nie wiem, najlepiej jak zadzwonisz i zapytasz. Z bobasami na pewno się wchodzi razem, a z trzylatkami trudno powiedzieć. Chociaż ja bym takiego malucha jeszcze nie zostawiła...
    Cytuj
  • zatroskana 30 wrz 2010, 21:01
    O zdrowiu nie pomyślałam, a w sumie to ważne, zwłaszcza, że teraz idzie zima... Zadzwonię i zapytam co i jak, jak znajdę jakiś fajny basen w pobliżu.
    Cytuj
  • antonin 30 wrz 2010, 23:18
    Myśmy też chcieli zapisać dziecko na basen jak było małe, ale pediatra nam odradził ze względu na bakterie itp. W sumie to ja nie należę do zwolenników chuchania i dmuchania na dziecko, ale żona się przestraszyła i temat został zamknięty. A szkoda, bo na wakacjach to dziecko ciągnęło do wody.
    Cytuj
  • amanda 1 paź 2010, 0:06
    Moim zdaniem nie ma co przesadzać z tymi bakteriami. Trzeba dziecko przyzwyczajać do normalnych warunków, bo przecież całe życie nie będzie pod kloszem. Ważne, żeby wybrać dobry basen, w którym będzie często zmieniana woda no i w miarę ciepła, żeby się za bardzo nie przeziębiało.
    Cytuj
  • anna49 1 paź 2010, 6:41
    Moim zdaniem to dobry pomysł, żeby zapisać dziecko jak najwcześniej na basen. Tylko trzeba pamiętać, żeby zawsze dokładnie wytrzeć dziecko: wysuszyć włosy, dokładnie wytrzeć uszy, otulić od razu ręcznikiem. Myślę, że przy trzylatku to najlepiej jednak cały czas być na basenie, sama też będziesz czuła się pewniej. Chyba, że wykupisz lekcje indywidualne.
    Cytuj
  • cytrynowa 1 paź 2010, 7:08
    Ja chodziłam na basen z bobasem, ale miał często zapalenie spojówek od chlorowanej wody i zrezygnowałam po jakimś czasie smutny
    Cytuj
  • amanda 1 paź 2010, 8:02
    No nie dziwię Ci się, że zrezygnowałaś. Ale zawsze można po prostu poszukać basenu, gdzie jest ozonowana woda. A jak dziecko jest większe to założyć okulary do pływania.
    Cytuj
  • borowina 1 paź 2010, 10:01
    Moje dzieci są alergikami, myślicie, że mogę je zapisać na basen?
    Cytuj
1 2 z 2  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum