Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Odkurzacz centralny - warto?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odkurzacz centralny - warto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MemoNemo 19 wrz 2010, 23:39
    Proszę wszystkich użytkownników o opinie na temat tego sprzętu. Czy warto instalowac centralny odkurzacz?
    Cytuj
  • grubystach 20 wrz 2010, 1:57
    Na pewno plusem jest to, że zassane powietrze nie wpada już do wewnątrz, co może być istotne zwlaszcza jak ktoś w domu ma alergię. Ale ja kiedyś mieszkałem w domu z takim odkurzaczem i żona sie wkurzała przez długi kabel, który tak czy siak trzeba wszędzie ciągnąć. Więc teraz w domu mamy zwyczajny odkurzaczuśmiech

    Cytuj
  • Bancroft 20 wrz 2010, 6:56
    Ale jak masz zwykły odkurzacz to dopiero musisz ciągnąć, nie tylko kabel, ale i cały ten sprzęt! Ja zainwestowałam w drogi odkurzacz, a teraz nie mogę się doczekać chwili kiedy zainstalujemy centralny.
    Cytuj
  • Paniusia 20 wrz 2010, 8:58
    My taki mamy i jestem bardzo zadowolona, a korzystam od ponad roku. Nie ma tego co mnie doprowadzalo do szału przy "tradycyjnym" odkurzaczu - zbierał śmieci, a kurz latał dookoła unoszony przez wydmuchiwane powietrze:/
    Cytuj
  • Yago 20 wrz 2010, 12:35
    My nie robiliśmy, nie chcieliśmy mieć kolejnych rur w ścianach. Podejrzewam, że podobnie jak przy kominku zwiększa sie akustyka calego domu i to nas zniechęciło... warto wziąć pod uwagę.

    Cytuj
  • Cloudy 20 wrz 2010, 15:52
    grubystach napisał:Na pewno plusem jest to, że zassane powietrze nie wpada już do wewnątrz, co może być istotne zwlaszcza jak ktoś w domu ma alergię.
    wystarczy kupić odkurzacz wodny i ten problem odpadauśmiech
    Cytuj
  • MemoNemo 20 wrz 2010, 17:58
    W sumie cena mnie troche odstrasza... było nie było to jednak z pięć tysięcy... lekko licząc
    Cytuj
  • Paniusia 20 wrz 2010, 20:19
    Ale przy tej skali wydatków (budowa domu) taki odkurzacz nie jest wielkim kosztem - porównaj go z dobrej klasy odkurzaczem wodnym, który robi niemiłosierny hałas. Jednostka centralna wyrzuca powietrze na zewnątrz, więc w domu chodzi cichutkouśmiech
    Cytuj
  • Bandito 20 wrz 2010, 22:34
    grubystach napisał:Na pewno plusem jest to, że zassane powietrze nie wpada już do wewnątrz, co może być istotne zwlaszcza jak ktoś w domu ma alergię. Ale ja kiedyś mieszkałem w domu z takim odkurzaczem i żona sie wkurzała przez długi kabel, który tak czy siak trzeba wszędzie ciągnąć. Więc teraz w domu mamy zwyczajny odkurzaczuśmiech
    A zwykły odkurzacz nie ma długiego kabla? Też go trzeba ciągnąć, razem z odkurzaczemuśmiech A wystarczy dać więcej gniazd i wąż będzie krótszyuśmiech
    Cytuj
  • Grantorino 21 wrz 2010, 1:31
    My postawiliśmy na zmywalne podłogi - minimum dywanów (właściwie tylko w sypialni) Zmywam tradycyjnym odkurzaczem na mokro. Centralnym nie da się zmywać podłóg ani prać tapicerki czy dywanu, więc wg mnie lepszy będzie odkurzacz piorącyuśmiech

    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum