Domikon to firma wykonawcza realizująca swoje obiekty w Polsce, Niemczech oraz Francji. Wykorzystując zdobyte doświadczenie i wiedzę teoretyczną oferujemy swoim klientom wysokiej jakości usługi.
Współpracujemy z najlepszymi biurami handlowymi, architektami, konstruktorami oraz technologami.
Posiadamy własny zakład prefabrykacji, suszarnie drewna oraz profesjonalne brygady produkcyjne i montażowe.
Efektem tego jest produkt finalny w postaci gotowego domu oraz zadowolenia klienta.
<_script type="text/">
Technologia szkieletu drewnianego
Domy drewniane – oczywiście te prefabrykowane w zakładzie produkcyjnym – są systemem opartym na nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązaniach. Prefabrykacja elementów budynku zapewnia wysoką precyzję ich wykonania z bardzo małymi tolerancjami wymiarowymi i związaną z tym wysoką dokładnością dopasowania poszczególnych elementów.
Technologia pozwala na szybkie postawienie konstrukcji, i nie ma pod tym względem sobie równych wśród innych tradycyjnych technologii murowych. Prefabrykowane elementy można w bardzo krótkim czasie zmontować w zwarta bryłę budynku. Proces prefabrykacji średniej wielkości domu zamyka się w okresie czterech, pięciu tygodni. Montaż elementów na placu budowy trwa tylko kilka dni. Łatwość wykonania prac instalacyjnych oraz wykończeniowych, dzięki wcześniejszym przygotowaniu prefabrykatów, pozwala na zamknięcie całego cyklu budowlanego w czasie trzech miesięcy. Pod tym względem technologia szkieletu drewnianego w znacznym stopniu przewyższa wszystkie inne, a szybkość realizacji to możliwość zaplanowania dokładnej daty przeprowadzki. Dodatkowo należy podkreślić, iż technologia szkieletu drewnianego jest technologią suchej budowy, dzięki czemu eliminuje się okresy suszenia oraz możliwość zawilgocenia budynku, zwłaszcza w pierwszej fazie zamieszkania.
Elementy budynku tj. ściany, stropy oraz konstrukcja dachu, są wykonane przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów daje w efekcie bryłę o najwyższych parametrach izolacyjności cieplnej i akustycznej. Przy znacznie mniejszych przekrojach ścian można uzyskać poziom izolacyjności o wiele "grubszej" ściany murowej. Zastosowanie rozwiązań proponowanych przez System Kronopol czy też w technologii szkieletu drewnianego pozwala na osiągnięcie współczynnika przenikalności cieplnej na poziomie 0,18 W/m2K i mniej. Taki rezultat to oczywiste oszczędności energetyczne. Jest to również bardzo ważne ze względu na coraz wyższe wymagania energooszczędności, jakie stawia przed budownictwem prawo i normy europejskie. Budynek o takiej konstrukcji jest komfortowy zarówno w ciepłych i zimnych klimatach i niedrogi w utrzymaniu. Ponieważ przekrój ścian jest dużo mniejszy w porównaniu z technologiami tradycyjnymi, uzyskujemy większą powierzchnię użytkową netto przy takich samych parametrach zabudowy. Konstrukcja wykonana w tej technologii pozwala na przeprowadzanie szybkich i tanich remontów, przeróbek, itp.
Szkielet drewniany oraz System Kronopol pozwala na zrealizowanie każdego projektu architektonicznego. Dzięki lekkiej konstrukcji budynek może być posadowiony na każdym gruncie, na płycie fundamentowej lub na dużo mniejszych, w porównaniu z budownictwem tradycyjnym, fundamentach.
System Kronopol
Spójna i nowoczesna technologia budowy domów w szkielecie drewnianym. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów drewnopochodnych oraz materiałów renomowanych producentów (zwanych Firmami Towarzyszącymi) powstaje konstrukcja o wyjątkowo wysokich parametrach technicznych i użytkowych budynku.
Technologię opracowaną przez firmę Kronopol oraz firmy towarzyszące pod nazwą System Kronopol odróżnia zastosowane materiały do budowy konstrukcji budynku. Jako elementy konstrukcyjne stosowane są belki dwuteowe I-beam oraz płyty OSB i Kronotec MDF produkowane przez Kronopol. Umożliwia to redukcję liczby ścian nośnych i słupów, co pozwala na tworzenie dużych, otwartych przestrzeni.