Porozumiewania się
Dzieci uczą się skutecznej komunikacji. Poznają metody i techniki nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, uczą się aktywnego słuchania i wyrażania własnych myśli i uczuć.
Współpracy
Dzieci doświadczają wspólnego działania w grupie, które ma na celu budowanie pozytywnych relacji pomiędzy nimi. Uczą się w praktyce jakie działania sprzyjają nawiązywaniu kontaktów, a które nie.
Rozpoznawania własnych emocji i radzenia sobie z nimi
Uczą się wyrażania uczuć, panowania nad trudnymi emocjami. Poznają sposoby wyrażania emocji (złości) w sposób akceptowalny przez innych.
Radzenia sobie w sytuacjach konfliktów
Poprzez ćwiczenia i dyskusje uczestnicy poszukują konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Doświadczają w grupie różnic między nimi, które często bywają przyczyną sporów i jednocześnie uczą się akceptacji odmienności.
W trakcie spotkań poprzez ćwiczenia, obserwacje zachowań prowadzących i innych uczestników, dzieci mają szansę utrwalania i udoskonalania nabytych umiejętności. Zaletą spotkań jest również nawiązywanie przyjaźni między dziećmi. Pozytywne doświadczenia siebie w grupie. Zwiększenie własnych kompetencji społecznych.
Aby nasi uczestnicy mieli wsparcie i zrozumienie, a ich Rodzice wiedzieli w czym i jak się doskonalą proponujemy w trakcie cyklu spotkań z dziećmi (12 spotkań) również spotkania z Rodzicami (4 spotkania).
Liczebność grupy: 6 - 9 osób
Czas trwania: 16 spotkań po 75 min. (12 spotkań dla dzieci + 4 spotkania z rodzicami). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
Osoby prowadzące: mgr Anna Resler-Maj, mgr Julia Kordela