Zasada równości szans kobiet i mężczyzn w projektach PO KL
Daty szkoleń: ogłaszane na bieżąco na stronie Wyślij e-mail
Wszytkich zainteresowanych prosimy o wysłanie zapytania na adres e-mail: Wyślij e-mail
Szkolenie ma na celu przekazanie podstawowej wiedzy związanej z realizacją zasady równości szans kobiet i mężczyzn, zarówno na etapie przygotowania wniosku o dofinansowanie jak i jego realizacji. Istotnym elementem szkolenia będzie wyjaśnienie tzw. „standardu minimum” niezbędnego do spełnienia przy realizacji projektów finansowanych ze środków UE. „Standard minimum” to wymóg spełnienia minimum dwóch kryteriów spośród sześciu, które pozwalają zakwalifikować wniosek do dalszej oceny projektu. W ubiegłym roku 2009 z powodu niespełnienia ww. standardu minimum bardzo wiele projektów wnioskodawców zostało odrzuconych. Dotyczyło to szczególnie instytucji ubiegających się o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy są zainteresowani zdobyciem wiedzy z tej tematyki, a przede wszystkim do instytucji aplikujących lub realizujących projekty ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Szkolenie jest oparte na standardach europejskich i daje gwarancję rzetelnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności, które w sposób zrozumiały będą przekazane uczestnikom. Uzyskana wiedza będzie podstawą do właściwego i zgodnego ze standardami przygotowania wniosku, a następnie zarządzania projektem dofinansowanym ze środków programu PO KL .
Zakres tematyczny szkolenia obejmuje także pozyskanie specjalistycznej wiedzy z zakresu równości kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji oraz umiejętności praktycznego działania, niezbędne do realizacji projektów finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zgodnie z wytycznymi Instytucji Zarządzającej oraz standardami europejskimi przynajmniej jedna osoba, odpowiedzialna za realizację projektu musi posiadać kompetencje oraz wiedzę merytoryczną z zakresu równości kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji na różnych polach. Szkolenie "Zasada równości kobiet i mężczyzn w projektach PO KL" dostarcza takiej wiedzy.
Czas trwania szkolenia: godz. 10.00 -16.00
• Wprowadzenie do szkolenia;
• Wprowadzenie w tematykę społeczno-kulturowej tożsamość płci (Gender);
• Rola kobiet i mężczyzn w życiu społecznym, a stereotypy płciowe;
• Przejawy dyskryminacji nie tylko ze względu na płeć - ćwiczenia edukacyjne (gra w stereotypy);
• Wprowadzenie w politykę gender maistramingu (idea, cele);
• Płeć a rynek pracy;
• Ćwiczenia edukacyjne (wyjaśnianie pojęć);
• Normy prawne związane z tematyką gender mainstreamingu (polskie i UE) oraz instytucje;
• Zarządzanie różnorodnością w projektach PO KL. (Omówienie regionalnego komponentu - priorytetów PO KL: VI- IX);
• Standard minimum oraz wyjątki.
(Krok po kroku ze standardem minimum, wyjątki od standardu minimum, perspektywa zmian i spełnienia kryteriów);
• Case Study projektów PO KL zgodnych ze standardami minimum.
(Typy projektów: ślepy, neutralne, równościowe, gender mainstreamingowe, jak rozpoznać, jak je wykorzystać?, zarządzanie różnorodnością w projekcie);
• Zastosowanie strategii Gender mainstreamingu w praktyce – symulacje projektów;
• Podsumowanie szkolenia;
• Zakończenie szkolenie.
Podczas szkolenia przewidziane są przerwy kawowe oraz obiad.
Koszt wynosi 340 złotych za 1 uczestnika. Przy zgłoszeniach grupowych możliwe jest udzielenie rabatu.
W cenie szkolenia uczestnicy mają zapewnione: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad oraz certyfikat ukończenia szkolenia.
Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi wykładowcami. Nasi trenerzy i trenerki mają wieloletnie doświadczenie metodyczne jak i praktyczne z zakresu tematyki prowadzonych przez siebie szkoleń. Więcej informacji o wykładowcach dla poszczególnych szkoleń znajduje sie na stronie Wyślij e-mail
W razie pytań dotyczących szkolenia prosimy o kontakt: Wyślij e-mail
Podstawą do wzięcia udziału w szkoleniu jest rejestracja na szkolenie i opłacenie udziału w szkoleniu. W przypadku rezygnacji z udziału w terminie 7 dni przed datą szkolenia i krótszym, nie przysługuje zwrot poniesionej opłaty, a zgłoszony uczestnik lub delegująca instytucja zostaną obciążeni kosztami udziału w szkoleniu.
Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy najpóźniej na ok. 8 dni przed datą szkolenia. Zastrzegamy możliwość skrócenia ww. terminu w przypadku wyczerpania się liczby miejsc. Liczba miejsc ograniczona.
Uczestnicy mogą zarejestrować się on-line poprzez formularz internetowy, jak również wysyłając zgłoszenie faxem lub mailem. Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Więcej informacji na stronie: Wyślij e-mail