O szkole
Krakowska szkoła wspinaczkowa założona i prowadzona przez instruktora Polskiego Związku Alpinizmu Monikę Niedbalską działa od 1996 roku. Instruktorzy szkolący w Adur.
Monika Niedbalska- licencjonowany instruktor taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu, jak również instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej AWF zajmuje się profesjonalnie szkoleniem od 1993 roku. Doświadczenie jako instruktor zdobywała pracując w Szkole Alpinizmu Bogdana Krauzego i w Centralnym Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu w Betlejemce. Prowadzi Szkołę Wspinania Adur od 1996 roku. Jest również instruktorem w krakowskim klubie sportowym Korona w sekcji wspinaczkowej. Monika jest czołową polską taterniczką i alpinistką. Wspinanie i góry to największa pasja Moniki, szczególnie trudne klasyczne wspinanie na dużych ścianach w górach. Ma na swoim koncie wspinaczki w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Yosemite, Andach, Patagonii i Himalajach Garhwalu, w tym dużo przejść w zespołach damskich. Dużo wspina się też w skałach w różnych rejonach świata, dokonując sportowych przejść trudnych dróg. W latach 90-tych była przez kilka lat jedną z czołowych zawodniczek, startujących w polskich zawodach wspinaczkowych.
Paweł Kopta instruktor wspinaczki sportowej AWF z licencją MENiS. W Adur prowadzi kursy wspinaczki skałkowej, zajęcia ze wspinaczki rekreacyjnej. Jako instruktor pracuje również w krakowskim Klubie Wysokogórskim. Paweł jest zafascynowany wspinaniem i należy do czołówki polskich wspinaczy górskich i skałkowych. Dokonuje przejść najtrudniejszych dróg latem w Tatrach (np. 1 powtórzenie Metalici na Mnichu IX+), pierwszych klasycznych polskich przejść w Dolomitach ( np.Direta Szwajcarska na Cima Grande), w skałkach prowadzi drogi do VI.6+. Lubi trudną wspinaczkę klasyczną latem, ale również ekstremalne zimowe wspinanie w Tatrach (np.drogi na Kazalnicy), jest współautorem kilku dróg zimowych w Morskim Oku (np.Siwy Dym na Kotle Kazalnicy). Jest ratownikiem w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
Kurs, w czasie którego poznasz sprzęt i techniki alpinistyczne oraz praktyczne ich wykorzystanie w wykonywaniu prac wysokościowych.
Nauka obejmuje:
budowanie stanowisk i rusztowań alpinistycznych, węzły, obsługę specjalistycznego sprzętu, poruszanie się w pionie i poziomie po rusztowaniach (zjazdy, podchodzenie po linie, trawersy), elementy autoratownictwa, przepisy bhp.
Na zdjęciu: zjazd z komina na kursie wysokościowym w zakładach chemicznych w Policach
Na zdjęciu: ćwiczenia technik wysokościowych na Zakrzówku
Można odbyć kurs wspinaczki skalnej i kurs wysokościowy razem (całość trwa 7 dni).
Koszt:
cena 2-dniowego kursu - 600 zł
cena 1-dniowego kursu- 300zł
cena połączonego kursu skałkowego i wysokościowego: cena kursu skałkowego + 200zł
Rabaty:
Rabaty:
Kurs Wysokościowy 2-dniowy
|
||
Wpłacenie zaliczki na 4 tyg. przed kursem |
20 zł
|
|
Zgłoszenie grupowe | 2-3 osoby |
50, 70 zł
|
4 osoby |
100 zł
|
Rabaty nie sumują się. Można wybrać jeden rodzaj zniżki
Noclegi: baza w Karniowicach lub schronisko w Krakowie.