Uzależnienie od hazardu
Uzależnienie od hazardu występuje wtedy, kiedy osoba nie przestaje grać mimo ponoszenia różnych negatywnych konsekwencji w wyniku grania. Istotą uzależnienia się od hazardu jest niepohamowana potrzeba przeżywania bardzo silnych emocji związanych z graniem i marzeniami o wielkich i cudownych rzeczach, które hazardziści zrobią jak wreszcie trafią wielką wygraną. Widzą siebie jako filantropów, widzą też oczami wyobraźni jak prowadzą miłe, przyjemne, spokojne życie, które uzyskali dzięki swojemu graniu. Kiedy im się to nie udaje, w desperacji grają dalej i coraz bardziej przestają się wywiązywać ze swoich obowiązków zawodowych, rodzinnych, społecznych. Nikt ich nie może przekonać, że ich systemy i recepty na wielką wygraną nie przyniosą sukcesu. Oni wierzą, że wreszcie im się to uda, ponieważ bez tego życie dla nich byłoby nie do zniesienia.
Żeby wyzwolić się od hazardu trzeba nauczyć się niegrać, czyli zmienić swoje cechy i nawyki. Utrzymując abstynencję od grania łatwiej jest stawić czoła problemom rodzinnym, zawodowym i problemom finansowym. Choć jest to trudne i czasochłonne, jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy hazardzista dostaje pomoc z zewnątrz.
Uczymy jak wyzwolić się od hazardu, jak odzyskać szacunek do samego siebie, jak odzyskać zaufanie innych…
Oddział stacjonarny
Oddział stacjonarny położony jest na obrzeżu Warszawy w Wesołej, blisko Sulejówka w jednopiętrowym budynku w pobliżu lasu.
Oferujemy pokoje jedno i dwuosobowe, domową atmosferę, domową kuchnię oraz intensywny, 28 dniowy program terapii z możliwością przedłużenia o 7 dni.
Terapia w oddziale stacjonarnym jest przeznaczona głównie dla osób mających problem z utrzymaniem abstynencji, służy wzmocnieniu motywacji do niepicia oraz poprawie emocjonalnego funkcjonowania i uczeniu się umiejętności potrzebnych by nie pić i radzić sobie ze wszystkimi sprawami, czy problemami, które mogą prowokować do picia i zagrażają trzeźwości.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem Ośrodka,
p. Jarosławem Kalinowskim tel. 0501-155-144 lub 022 621-62-61.
Filozofia ośrodka