OSK "DELTA" przez 16 lat działalności wyszkolił 7 tysięcy osób, które poruszają się po drogach Łodzi i okolic.
Kurs prawa jazdy, kategoria B
Jazdy szkoleniowe w każdej szanującej się i odpowiedzialnej szkole jazdy rozpoczynają się po całym, minimum 30 godzinnym cyklu teorii. Tylko dobrze przygotowany kursant jest w stanie we właściwy sposób łączyć teorię z praktyką. Nie da się dobrze jeździć po drogach nie znając przepisów!
W naszej szkole kursant ma prawo wyboru zarówno samochodu jak i instruktora. Jeżeli nie ma rozeznania to instruktora przydzielamy po przeprowadzeniu rozmowy i poznaniu preferencji osoby szkolonej. Dopasowujemy również cały cykl szkolenia do predyspozycji, możliwości przyswajania i czasu wolnego naszego kursanta. Każdy traktowany jest indywidualnie, bez schematów, więc nie ma znaczenia czy miał wcześniej jakikolwiek kontakt z samochodem czy nie. Często lepiej pracuje się z osobami, które zaczynają od zera niż kursantem posiadającym już pewne, często złe nawyki. Proszę pamiętać, że nawet bardzo dobry, doświadczony kierowca, rzadko bywa cierpliwym, systematycznym i dokładnym nauczycielem. Niestety wielokrotnie nauka jazdy pod okiem ojca, męża czy innej bliskiej osoby kończy się niepotrzebnymi traumatycznymi przeżyciami. Lepiej zostawić naukę podstaw jazdy profesjonalistom.
Zajęcia z jazdy samochodem odbywają się w godzinach 7.00 - 22.00. Na każdym samochodzie pracuje dwóch instruktorów, przez co ich czas pracy nie przekracza 8 godzin, więc nie są przemęczeni. Nie pracujemy w niedziele (z wyjątkiem wykładów kursu weekendowego) dając możliwość należytego wypoczynku naszym instruktorom, aby mieli cierpliwość i siłę uczyć Was od poniedziałku do soboty. U nas w samochodzie znajduje się zawsze tylko kursant i instruktor. Nie wozimy z tyłu drugiego kursanta, bo jest to niepotrzebnie stresujące dla uczącej się osoby.
Kurs na prawo jazdy obejmuje 30 godzin praktyki w samochodzie. W tym czasie kursant powinien odbywać jazdy w różnych warunkach drogowo- ruchowych. Przynajmniej 2 godziny muszą być przeprowadzone się po zapadnięciu zmroku a 4 godziny na drogach o dopuszczalnej prędkości poruszania się powyżej 70 km/h. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i praktyki. Oba egzaminy przeprowadzane są dokładnie zgodnie z zasadami egzaminu państwowego. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu w W.O.R.D. jest uzyskanie pozytywnych wyników egzaminów wewnętrznych.
Wykłady i konsultacje
Kurs na prawo jazdy rozpoczyna się cyklem zajęć teoretycznych mających na celu przygotować w optymalny sposób kandydata na kierowcę do pierwszych jazd szkoleniowych. Zajęcia są ułożone w taki sposób, aby rozpoczynając od pojęć podstawowych, wprowadzić kursantowi nazewnictwo, którym będzie się musiał posługiwać przy kolejnych spotkaniach i oswoić go z nowymi, kodeksowymi określeniami dotyczącymi pojęć używanych w języku potocznym. Następnie kandydat na kierowcę poznaje podstawowe manewry takie jak włączanie się do ruchu, wymijanie, omijanie itp. wraz z zasadami, które przy nich obowiązują. Uczy się dobierać odpowiednią prędkość pojazdu, analizować czynniki, które pozwalają daną prędkość rozwinąć oraz jak z określonej prędkości sprzęt zatrzymać.
Kolejnym etapem nauki są znaki drogowe, których w polskim kodeksie jest prawie 500! Istotne jest jednak nie to jak dany znak się nazywa, ale jakie niesie konsekwencje dla kierowcy i jakie zachowania powinien wymuszać. To jest właśnie rola dobrego wykładowcy. Wyjaśnić przepisy a nie koncentrować się na ich przedyktowaniu. Na naszych wykładach nie przepisujemy książek, nie dyktujemy całych zdań i mądrości, bo to wszystko jest w pomocach, które każdy z kursantów otrzymuje bezpłatnie i bezzwrotnie. Po opanowaniu znaków drogowych przechodzimy do pierwszeństwa przejazdu. To z pewnością najważniejszy etap pracy wykładowcy. Trudny i bardzo odpowiedzialny. Dobrze przygotowany uczeń ma potem duże szanse przeżyć na drodze. Kierowcy nie giną na parkingach a właśnie na skrzyżowaniach gdzie błędnie oceniają zasady pierwszeństwa. Ćwiczenia na zajęciach teoretycznych w samodzielnym podejmowaniu decyzji na skrzyżowaniach i przed nimi dają na pewno lepsze efekty niż uczenie się na pamięć pytań testowych.
W dalszej części zajęć przyszli kierowcy zapoznają się z przepisami dotyczącymi zatrzymania i postoju, wyposażenia pojazdu, ewidencji i rejestracji oraz poznają układy i elementy wpływające na bezpieczeństwo jazdy. Na ostatnim spotkaniu specjaliści w dziedzinie ratownictwa drogowego uczą naszych kursantów zachowania przy wypadkach drogowych, prowadzą trening na fantomach oraz ćwiczą z kursantami ewakuację poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów. Warto tego spróbować.
Kurs prawa jazdy, kategoria A i A1
Kategoria A1
motocykl o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW. Wymagany wiek - 16 lat.
Kategoria A
motocykl o pojemności skokowej silnika przekraczającej 125 cm3 , który może osiągnąć prędkość co najmniej 100 km/h. Wymagany wiek - 18 lat.
Szkolenie (również teoretyczne) można rozpocząć najwcześniej trzy miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku.
Liczba godzin zajęć teoretycznych nie może być mniejsza niż 30 godzin.
Liczba godzin zajęć praktycznych nie może być mniejsza niż 20 godzin.
Zajęcia praktyczne obejmują zajęcia na placu manewrowym i w ruchu drogowym,
Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B przechodzą kurs w pełnym wymiarze teoretycznym i praktycznym.
ZAPRASZAMY