-
Graphcom Sp. z o.o. zakończył wdrożenie systemu Comarch ERP XL w firmie L.Kleiber.
L.Kleiber to przedsiębiorstwo meblowe produkujące zaprojektowane na potrzeby własnej marki modele, stworzone z myślą o wymagających klientach.
-
W tym roku odbędą się dwa ostanie nabory wniosków do działania 8.2, wspierającego wdrażanie elektronicznych rozwiązań B2B. Konkursy rozpoczną się w kwietniu i czerwcu, ale żeby się do nich odpowiednio przygotować, trzeba zacząć działać już teraz!
-

Urządzenie poszczególnych pomieszczeń naszego budynku mieszkalnego wiąże się przede wszystkim z koniecznością dokładnego rozplanowania co i gdzie zostanie usytuowane, w jakim stylu wykonane i czym wykończone. Należy skrupulatnie dobrać odpowiednie surowce wytwórcze oraz wysokiej jakości dodatki, tak aby nasz obiekt był nie tylko ładnie zaaranżowany ale także, a nawet przede wszystkim w pełni funkcjonalny oraz komfortowy. Nie mając zaś wystarczającej wiedzy na tenże temat można to osiągnąć za pośrednictwem fachowo wykwalifikowanych ekspertów, którzy zajmą się architekturą wnętrz bezpośrednio za nas.
-

W momencie, gdy decydujemy się na wzięcie ślubu pierwsze co istotne staje się dla panny młodej to przede wszystkim wybór odpowiedniego rodzaju sukienki. Kreacja powinna być w głównej mierze dopasowana zarówno do figury konkretnej dziewczyny, jak również i jej preferencji indywidualnych. Dlatego też poszukiwania wymarzonej i perfekcyjnie uszytej sukni powinno się rozpocząć w miarę szybko tak, aby był czas nie tylko na znalezienie tej optymalnej ale również i wprowadzenie ewentualnych zmian.
-

Jeśli dokładnie wczytasz się w różne książki, ebooki oraz przyjrzysz się z bliska niektórym kursom, które obiecują, że nauczą Cię tego, w jaki sposób stworzyć skuteczniejszą ofertę sprzedaży, to szybko poczujesz, że brakuje w nich kilku kluczowych elementów koniecznych do osiągnięcia spójnej całości i do tego, by w ogóle mówić, że to zadanie może zakończyć się pełnym sukcesem.
-

Potrzeba ciepła to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Komfort cieplny jest dla nas bardzo ważny i bez niego nie da się funkcjonować na co dzień. Czy wiemy jakie ogrzewanie wybrać budując dom czy remontując mieszkanie ? Czym kierujemy się wybierając ogrzewanie do domu, biura czy apartamentu ? Jakie są najnowsze trendy światowe w tej dziedzinie oraz jakie technologie stosuje się w nowoczesnym ogrzewaniu ?
-
Darczyńca czyniący darowiznę z zastrzeżeniem objęcia jej przedmiotu małżeńską wspólnością majątkową, a więc realizujący wyjątek od odmiennej zasady wchodzenia darowizn do majątku odrębnego małżonków (art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) powinien ponosić pewne tego konsekwencje i ryzyko swojego oświadczenia o darowiźnie.
-
Zabezpieczenie udzielane jest co do zasady - na wniosek, zgodnie z art. 732 k.p.c. Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.
Sąd orzekając o sposobie zabezpieczenia, uwzględnia przede wszystkim konieczność zapewnienia uprawnionemu ochrony prawnej, a z drugiej strony Sąd udzielając zabezpieczenia powinien zastosować taki środek, by nie stwarzał nadmiernej uciążliwości dla obowiązanego. Celem rozpoznania sprawy o rozwód powinno być uzyskanie rezultatu zgodnego z zasadami ochrony rodziny, dobra małoletnich dzieci i trwałości małżeństwa (uchwała pełnego składu Izby Cywilnej SN z dnia 18 marca 1968 r. III CZP 70/66 OSNCP 1968/5 poz. 77 i z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75 OSNCP 1976/9 poz. 184).
-
Darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności.
Rażącą niewdzięczność w rozumieniu art. 898 1 kodeksu cywilnego musi cechować znaczne nasilenie złej woli skierowanej na wyrządzenie darczyńcy krzywdy lub szkody majątkowej. Czynami świadczącymi o rażącej niewdzięczności obdarowanego są: odmówienie pomocy w chorobie, odmowa pomocy osobom starszym, rozpowszechnianie uwłaczających informacji o darczyńcy, pobicia czy ciężkie znieważenia (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2011 r., sygn.. akt IV CSK 113/11)
-
Zapis windykacyjny, został wprowadzony do ustawy Kodeks cywilny nowelą z dnia 18 marca 2011 roku (Dz. U. Nr 85, poz. 458) zmieniającą niniejszą ustawę z dniem 23 października 2011 roku. Zapis windykacyjny jest kolejnym sposobem testamentowego rozrządzenia jakiego może dokonać spadkodawca obok postanowienia, ustanowienia wykonawcy testamentu, czy zapisu zwykłego - mówi Radca Prawny Eliza Krause.