-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.
-
Według raportu firmy Deloitte TMT Predictions 2014, w roku 2014 w znaczący sposób wzrośnie zainteresowanie medycyną elektroniczną. Dzięki stopniowo narastającej elektronizacji możemy obecnie załatwiać sprawy urzędowe, bankowe czy dokonywać zakupów przez Internet, a co ważne możemy to robić w dogodnym dla nas czasie i miejscu.
Branża medyczna nie jest obojętna wobec takich zmian. Popularności e-edukacji, internetowe wizyty lekarskie i rosnąca liczba smartfonów nawet wśród osób powyżej 55. roku życia - to globalne trendy, które według Deloitte będą dostrzegalne na rynku nowych technologii w 2014 roku.
-
Jeżeli jesteś właścicielem przychodni składającej się z kilku oddziałów OptiMED24 to system, który umożliwia pracę w architekturze rozproszonej, ułatwiając dodawanie nowych placówek do sieci. System zapewnia pełny backup danych medycznych wytworzonych w poszczególnych placówkach wykonywany w czasie rzeczywistym i umożliwia udostępnienie pacjentom dokumentacji medycznej wytworzonej w poszczególnych placówkach.
-
Nowy rok to okazja do wprowadzenia zmian w placówce medycznej. Jest to czas, w którym podpisywane są aneksy do umów z NFZ, często kończy się też ważność licencji oprogramowania KS-PPS. Dbając o wszystkie niezbędne elementy formalnoprawne, warto wziąć pod uwagę wdrożenie pełnego systemu do zarządzania gabinetem i placówką medyczną!
-
Służbę zdrowia czeka wiele zmian. Do końca sierpnia mają zostać dostarczone cztery e-dokumenty medyczne: e-recepta, e-zwolnienie, e-skierowanie i e-zlecenie. Pacjenci będą mieli możliwość zapisywania się na wizyty przez Internet oraz dzięki rozwojowi Platformy P1, będą mogli monitorować status na liście osób oczekujących w kolejce do lekarza lub na badanie. Poradnie będą miały możliwość przypominania o terminie wizyty drogą elektroniczną. Możliwe będzie konsultowanie diagnoz poprzez przesyłanie danych bez osobistej wizyty w gabinecie innego specjalisty, a pacjenci będą mieli wgląd w historię świadczeń, które zostały im udzielone.
-
Według najświeższych informacji jakie Graphcom otrzymał z PARP wynika, że obecnie przeliczana jest wysokość środków, jaka pozostała do rozdysponowania w ramach działania 8.2. POIG. Wysoce prawdopodobne jest, że będzie to pokaźna kwota, a dodatkowy konkurs zostanie ogłoszony już w styczniu 2014 roku. W związku z powyższym, należy liczyć się z małą ilością czasu, jaki PARP da zainteresowanym na przygotowanie wniosku. Aby zdążyć na czas, już teraz należy rozpocząć kompletowanie niezbędnych danych i dokumentów!
-
Wizyta u klienta, przedstawienie oferty, przyjęcie i realizacja zamówienia, i wreszcie analiza osiągniętych rezultatów to ciąg zdarzeń realizowanych na co dzień w tysiącach polskich przedsiębiorstw. Aplikacje mobilne Comarch ERP oferowane przez spółkę Graphcom wspierają każdy etap w ramach tego procesu. Niedawno do pakietu rozwiązań dołączyła aplikacja Comarch ERP Mobilna Flota, pozwalająca na komunikację między pracownikami pracującymi w terenie, a także umożliwiająca monitoring tras ich przejazdów.
-
Nowelizacja ustawy o VAT wprowadza największe zmiany, od momentu, w którym podatek ten zaczął obowiązywać. Jak dobrze przygotować biuro rachunkowe do pracy według nowych przepisów?
-
Ustawa o informatyzacji służby zdrowia nakłada na placówki medyczne obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta w formie elektronicznej. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać system, który pozwoli sprawnie zarządzać przychodnią?
-
Nowelizacja Ustawy o VAT wprowadza szereg zmian, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku. Zmiany te dotyczą przede wszystkim zasady określania momentu powstania obowiązku podatkowego, sposobu określania podstawy opodatkowania, a także ujmowania faktur korygujących i odliczania podatku naliczonego.