-
Prowadzenie księgowości finansowej w firmie bywa niekiedy wyzwaniem. Spełnienie wszystkich wymogów ewidencyjnych i dotrzymanie terminów płatności to naprawdę odpowiedzialne zadanie. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach już chyba nikt nie prowadzi papierowych ksiąg rachunkowych. Ich miejsce zajęły łatwiejsze w obsłudze programy ERP.
-
Popularność systemów wewnętrznego zarządzania firmą zatacza coraz szersze kręgi. Z owych rozwiązań korzystają już nie tylko największe przedsiębiorstwa. Decydują się na nie także małe i średnie firmy. Warto pamiętać, że podejmowany rodzaj działań jest zależny od wielkości przedsiębiorstwa. Jak zatem wprowadzać systemy ERP w średnich firmach?
-
Obecnie wprowadzenie informatycznego systemu zarządzania do przedsiębiorstwa jest absolutnym standardem. Po co decydować się na takie działania? Żeby przedsiębiorstwo działo lepiej, efektywniej i podnosiło swoją konkurencyjność. Ważne staje się dostarczenie usług na najwyższym poziomie, co w efekcie pozwala wyprzedzić konkurencje i sprawniej zarządzać przedsiębiorstwem. Obecnie pozyskiwanie klientów staje się procesem bardzo kosztowym, ale właściwie zaprojektowany system informatyczny, pozwoli zredukować nadkłady z tym związane. Wdrożony system pozwala przeprowadzić analizę kupujących oraz trafić z ofertą do potencjalnie zainteresowanych co znacznie zwiększa szansę na sprzedaż.
-
Wdrożenie systemu informatycznego do przedsiębiorstwa to krok w przód. Nowoczesne systemy wpływają na efektywność podejmowanych działań, komunikacje między działami i zmniejszenie kosztów działalności przedsiębiorstwa. System staje się również źródłem wymiernych korzyści finansowych w krótkim okresie. Ale czy jest dla wszystkich?
-
Samorząd woj. wielkopolskiego podpisał umowę z CA Consulting SA (grupa Comarch) na budowę kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego umożliwiającego wymianę danych medycznych
-
Systemy informatyczne EPR (ang. enterprise resource planning ERP), czyli systemy pozwalające na planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Jest również określenie systemów informatycznych, służących zarządzania przedsiębiorstwem poprzez integracje grup współpracujących lub przedsiębiorstw, dzięki gromadzeniu danych, wspomaganie wszelkich szczebli zarządzania i ułatwienie optymalizacji wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nim procesów. Podstawowym elementem składowym systemów jest baza danych, która jest wspólna dla wszystkich pozostałych modułów.
-
Według informacji NFZ najstarszy zarejestrowany użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) ma 106 lat, natomiast najmłodsza osoba z założonym kontem w ZIP to kilkunastodniowy noworodek. Z ZIP najliczniej korzystają mieszkańcy Śląska (ponad 142 tys. użytkowników), Mazowsza (108 tys.) i Wielkopolski (94 tys.).
-
Tablet ma być z założenia urządzeniem intuicyjnym w obsłudze, które nie ustępuje funkcjonalnością komputerowi osobistemu. Ta idea spodobała się szpitalowi MSW w Białymstoku. Tablety będą tam nieodzownym elementem obchodów na szpitalnych oddziałach. Dzięki temu lekarza będą mogli wprowadzać zlecenia na bieżąco do systemu, a personel medyczny będzie miał łatwy dostęp do dokumentacji medycznej chorych. Obsługa dokumentacji medycznej na tablecie nie będzie wyłącznością dla szpitali.
-
Dynamiczny rozwój technologii informatycznych determinuje przedsiębiorców do nieustannej modernizacji stosowanych rozwiązań informatycznych. Dla firm, które chcą mieć stały dostęp do nowych technologii i wykwalifikowanych specjalistów najlepszym rozwiązaniem jest outsourcing IT.
-
Poszukujesz kompleksowego narzędzia do zarządzania magazynem wysokiego składowania? Obsługa nośników na magazynie to konieczność? A może przydzielając dyspozycje magazynowe pracownikom, chcesz znać ich aktualne obciążenie? Jeśli tak, idealnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa jest Comarch WMS oferowany przez spółkę Graphcom.