-
Jak wynika z debaty, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7.05.2014r.), szpitale wojewódzkie i powiatowe, są już gotowe na prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Dyrektorzy domagają się promowania placówek, dla których 1 lipca 2014 r. nie jest datą możliwych kłopotów organizacyjnych.
-
Twoje przedsiębiorstwo otrzymało dofinansowanie w ramach działania 8.2 POIG? Jesteś pewien, że dobrze wybrałeś dostawcę platformy B2B i systemu ERP? Jeśli decyzja o wyborze dostawcy ostatecznie nie zapadła, koniecznie przeczytaj ten artykuł!
-
Jeśli zastanawiasz się jak sfinansować inwestycję w system ERP, bez narażania własnego kapitału koniecznie przeczytaj ten artykuł!
-
Od 1 sierpnia 2016 roku w Polsce ma wejść w życie obowiązek korzystania wyłącznie z elektronicznej recepty. Pacjenci będą mogli tworzyć internetowe konta i częściowo realizować recepty.
-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.
-
Według raportu firmy Deloitte TMT Predictions 2014, w roku 2014 w znaczący sposób wzrośnie zainteresowanie medycyną elektroniczną. Dzięki stopniowo narastającej elektronizacji możemy obecnie załatwiać sprawy urzędowe, bankowe czy dokonywać zakupów przez Internet, a co ważne możemy to robić w dogodnym dla nas czasie i miejscu.
Branża medyczna nie jest obojętna wobec takich zmian. Popularności e-edukacji, internetowe wizyty lekarskie i rosnąca liczba smartfonów nawet wśród osób powyżej 55. roku życia - to globalne trendy, które według Deloitte będą dostrzegalne na rynku nowych technologii w 2014 roku.
-
Jeżeli jesteś właścicielem przychodni składającej się z kilku oddziałów OptiMED24 to system, który umożliwia pracę w architekturze rozproszonej, ułatwiając dodawanie nowych placówek do sieci. System zapewnia pełny backup danych medycznych wytworzonych w poszczególnych placówkach wykonywany w czasie rzeczywistym i umożliwia udostępnienie pacjentom dokumentacji medycznej wytworzonej w poszczególnych placówkach.
-
Nowy rok to okazja do wprowadzenia zmian w placówce medycznej. Jest to czas, w którym podpisywane są aneksy do umów z NFZ, często kończy się też ważność licencji oprogramowania KS-PPS. Dbając o wszystkie niezbędne elementy formalnoprawne, warto wziąć pod uwagę wdrożenie pełnego systemu do zarządzania gabinetem i placówką medyczną!
-
Służbę zdrowia czeka wiele zmian. Do końca sierpnia mają zostać dostarczone cztery e-dokumenty medyczne: e-recepta, e-zwolnienie, e-skierowanie i e-zlecenie. Pacjenci będą mieli możliwość zapisywania się na wizyty przez Internet oraz dzięki rozwojowi Platformy P1, będą mogli monitorować status na liście osób oczekujących w kolejce do lekarza lub na badanie. Poradnie będą miały możliwość przypominania o terminie wizyty drogą elektroniczną. Możliwe będzie konsultowanie diagnoz poprzez przesyłanie danych bez osobistej wizyty w gabinecie innego specjalisty, a pacjenci będą mieli wgląd w historię świadczeń, które zostały im udzielone.
-
Według najświeższych informacji jakie Graphcom otrzymał z PARP wynika, że obecnie przeliczana jest wysokość środków, jaka pozostała do rozdysponowania w ramach działania 8.2. POIG. Wysoce prawdopodobne jest, że będzie to pokaźna kwota, a dodatkowy konkurs zostanie ogłoszony już w styczniu 2014 roku. W związku z powyższym, należy liczyć się z małą ilością czasu, jaki PARP da zainteresowanym na przygotowanie wniosku. Aby zdążyć na czas, już teraz należy rozpocząć kompletowanie niezbędnych danych i dokumentów!