-
Samorząd woj. wielkopolskiego podpisał umowę z CA Consulting SA (grupa Comarch) na budowę kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego umożliwiającego wymianę danych medycznych
-
Według informacji NFZ najstarszy zarejestrowany użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) ma 106 lat, natomiast najmłodsza osoba z założonym kontem w ZIP to kilkunastodniowy noworodek. Z ZIP najliczniej korzystają mieszkańcy Śląska (ponad 142 tys. użytkowników), Mazowsza (108 tys.) i Wielkopolski (94 tys.).
-
Tablet ma być z założenia urządzeniem intuicyjnym w obsłudze, które nie ustępuje funkcjonalnością komputerowi osobistemu. Ta idea spodobała się szpitalowi MSW w Białymstoku. Tablety będą tam nieodzownym elementem obchodów na szpitalnych oddziałach. Dzięki temu lekarza będą mogli wprowadzać zlecenia na bieżąco do systemu, a personel medyczny będzie miał łatwy dostęp do dokumentacji medycznej chorych. Obsługa dokumentacji medycznej na tablecie nie będzie wyłącznością dla szpitali.
-
Lepszy kontakt z pacjentami może stać się sposobem na wyróżnienie się z pośród konkurencji oraz może być metodą na zwiększenie przychodu poprzez zyskanie nowych klientów. Wybierając system dla swojej działalności warto zwrócić uwagę czy oprócz standardowej funkcjonalności tworzenia i przechowywania dokumentacji medycznej oferuje on także dodatkowe elementy, które pomogą placówce w jej rozwoju.
-
System OptiMED24 zostanie wdrożony w zespole 10 przychodni funkcjonujących w ramach Zespołu Lecznictwo Okręgowego Jaworzno. ZLO w Jaworznie dzięki dobrze rozbudowanej sieci przychodni zapewnia fachową i kompleksową opiekę medyczną na terenie całego miasta.
Projekt, który będzie polegał na informatyzacji placówek medycznych ma na celu pełne przygotowanie przychodni na wejście w życie rozporządzenia o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
-
Jak wynika z debaty, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7.05.2014r.), szpitale wojewódzkie i powiatowe, są już gotowe na prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Dyrektorzy domagają się promowania placówek, dla których 1 lipca 2014 r. nie jest datą możliwych kłopotów organizacyjnych.
-
Od 1 sierpnia 2016 roku w Polsce ma wejść w życie obowiązek korzystania wyłącznie z elektronicznej recepty. Pacjenci będą mogli tworzyć internetowe konta i częściowo realizować recepty.
-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.
-
Według raportu firmy Deloitte TMT Predictions 2014, w roku 2014 w znaczący sposób wzrośnie zainteresowanie medycyną elektroniczną. Dzięki stopniowo narastającej elektronizacji możemy obecnie załatwiać sprawy urzędowe, bankowe czy dokonywać zakupów przez Internet, a co ważne możemy to robić w dogodnym dla nas czasie i miejscu.
Branża medyczna nie jest obojętna wobec takich zmian. Popularności e-edukacji, internetowe wizyty lekarskie i rosnąca liczba smartfonów nawet wśród osób powyżej 55. roku życia - to globalne trendy, które według Deloitte będą dostrzegalne na rynku nowych technologii w 2014 roku.
-
Jeżeli jesteś właścicielem przychodni składającej się z kilku oddziałów OptiMED24 to system, który umożliwia pracę w architekturze rozproszonej, ułatwiając dodawanie nowych placówek do sieci. System zapewnia pełny backup danych medycznych wytworzonych w poszczególnych placówkach wykonywany w czasie rzeczywistym i umożliwia udostępnienie pacjentom dokumentacji medycznej wytworzonej w poszczególnych placówkach.