Rok 2018 wprowadził wiele modyfikacji, jednak w 2019 dojdzie do rewolucji również w polskim prawie pracy. Nowe projekty kodeksów oddzielnie dla pracowników i pracodawców mają zostać sporządzone na zlecenie ministerstwa pracy przez specjalną komisję.
Od stycznia 2019 roku zmieniona została minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych. Dla pracowników reforma ta okazała się bardzo korzystna, gdyż podniosła płacę minimalną i od bieżącego roku, każdy zatrudniony na dowolną umowę może liczyć na 14,70 PLN brutto za godzinę pracy. Porównując tą stawkę do poprzedniego roku można zauważyć, że zleceniobiorca otrzyma za każdą godzinę pracy 1 zł więcej.
Czym jest ordynacja podatkowa?
Ordynacja podatkowa to specjalna ustawa, która reguluje polskie prawo podatkowe, a także zasady postępowania podatkowego. Ordynacja określa też organy podatkowe i ich właściwość, a także zawiera normy prawa karnego.
W 2019 roku planowane jest wprowadzenie zmian w przepisach związanych z prowadzeniem firm. Jedne z największych modyfikacji nastąpiły w zakresie przechowywania oraz wglądu do akt pracowniczych.
Na rynku od kilku lat można zauważyć wzrost podmiotów oferujących zakup gotowych spółek. Stało się tak przede wszystkim, ponieważ z każdym rokiem coraz większa ilość osób decyduje się za założenie własnej firmy.
Decydując się na otworzenie spółki warto zdecydować się na zakup gotowej spółki rocznej. Dzięki temu zwiększymy swoje szanse na zdobycie kredytu, pożyczki lub dotacji.
Spółka stanowi formę umowy, w której osoby fizyczne bądź osoby prawne zobowiązują się działać w określonym celu. Zazwyczaj cel ten stanowi prowadzenie działalności gospodarczej.
Przedsiębiorcy niezależnie od formy prowadzonej działalności zobowiązani zostali do prowadzenia firmowej księgowości. Osoby fizyczne, spółki jawne i cywilne osób fizycznych, a także spółki partnerskie, których przychody za ubiegły rok obrotowy nie przekroczyły równowartości 1 200 000 euro mogą zdecydować się na wykorzystanie w tym celu uproszczonego odpowiednika księgowego.
Umowa o kredyt konsumencki, to nic innego, tylko umowa, na mocy której podmiot o odpowiednim rodzaju działalności (kredytodawca), udziela lub zobowiązuje się do udzielenia innemu podmiotowi kredytu nieważne, w jakiej formie miałby ten kredyt być.
Bardzo duży odsetek portali internetowych oferuje konsumentom szybkie kredyty. Często jednak sytuacja wygląda tak, że brakuje czasu na staranne przemyślenie decyzji o zaciągnięciu kredytu. Ponadto powodów jest wiele od kuszących wycieczek za granicę, po zakup nowszego sprzętu domowego. Dlaczego zatem należy szczególnie uważać?